Mājinieki somi sakauj slovākus un U-18 PČ turpina perfekti (VIDEO)

2024. gada U-18 pasaules čempionātu nevainojami turpina aizvadīt turnīra mājiniece Somija, kas šodien grupu turnīra trešajā spēlē ar 4:0 (4:0, 0:0, 0:0) pārspēja Slovākijas vienaudžus. Laukuma saimnieki visus vārtus guva pirmajā trešdaļā.

Emīls Hemings septītajā minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, atklāja mača rezultātu, bet Heiki Ruohonens pēc 43 sekundēm dubultoja somu pārsvaru.

Kaspers Pikarainens 18. minūtē, izceļoties vairākumā, panāca 3:0. Savukārt 28 sekundes līdz pirmās trešdaļas beigām Jona Sārelainens guva ceturtos vārtus mājinieku labā.

Otrā perioda ievadā Somijas valstsvienības otro vārtu autors Ruohonens iegrūda laukuma apmalē vienu no Slovākijas hokejistiem. Tiesneši piešķīra slovākiem piecu minūšu vairākumu, taču tas palika nerealizēts.

Pēdējā trešdaļā abas komandas nopelnīja vairākus noraidījums, bet rezultāts nemainījās.

Mājinieku vārtos sauso spēli aizvadīja Peteri Rimpinens, kurš atvairīja visus astoņus pretinieku izpildītos metienus. Tikmēr Martins Haroniks pretējā laukuma pusē tika galā ar 37 no 41 (90,24%) metiena.

Somi ar deviņiem punktiem trīs spēlēs šobrīd ieņem pirmo vietu A apakšgrupā, taču viņus šovakar uz otro pozīciju var nobīdīt ASV hokejisti, kuri 18:00 aizvadīs maču pret Latvijas vienaudžiem.

Tikmēr slovāki, pirmajās trīs spēlēs paliekot bez punktiem, ierindojas pēdējā vietā A apakšgrupā piecu komandu konkurencē.

Slovākijas valstsvienība 30. aprīlī, plkst. 14:00, pret Norvēģijas izlasi aizvadīs izšķirošo spēli cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Savukārt mājinieki somi 30. aprīlī, plkst. 18:00, cīņā par pirmo vietu A apakšgrupā tiksies ar ASV vienaudžiem.