A. Ābols: Zviedriem gandrīz visi laukuma spēlētāji ir no SHL

Latvijas U-20 hokeja izlases galvenais treneris Artis Ābols sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) izteicis savas domas pirms U-20 pasaules čempionāta pirmās spēles pret mājinieci Zviedriju.

”Viņi tagad nezina, ko no mums gaidīt. Viņi labi darbojas ar ripu. Gandrīz visi laukuma spēlētāji ir no SHL. Vārtsargi no Allsvenskan. Zviedru eksperti nekautrējas teikt, ka viņus uztrauc vārtsargi, jo, lai kaut ko uzvarētu, tā ir atslēgas pozīcija,” teica Ābols. ”Tur visi ir meistarīgi un labi spēlē ar ripu. Neko jaunu es nepateikšu – desmit dienās spēlētājus nevar padarīt daudz meistarīgākus, bet spēlēt aizsardzībā mēs varam labāk. Mēs zinām, ka tie ir meistarīgi spēlētāji, bet mums ir savs stils. Galvenais pašiem nedot viņiem iespējas. Viņi iespējas uztaisīs.”

Latvijas U-20 izlase, gatavojoties turnīram, aizvadīja divas pārbaudes spēles. Pirmajā pārbaudes mačā mūsu jaunie hokejisti ar 3:4 piekāpās Čehijas vienaudžiem, bet otrajā spēlē ar 6:2 sagrāva Norvēģijas U-20 izlasi.

”Tās ir pārbaudes spēles. Mēs, pirmkārt, skatāmies uz to, ko mēs darām, un kā mēs varam uzlabot savu sniegumu. Es domāju, ka sniegumam salīdzinājuma ar pirmo dienu ir jābūt labākam. Kaut ko mēs tomēr darām. Tie rezultāti ir sekundāri. Protams, rezultāti izskatās optimistiski. Šodien sākas čempionāts. Tas ir ļoti ātrs – piecās dienās jāaizvada četras spēles,” atzina U-20 valstsvienības galvenais treneris.

”Tā ir emociju un kļūdu spēle. Galvenais, lai mēs pēc iespējas mazāk kļūdāmies. Zviedrus varam pārsteigt ar drošu un pārliecinošu komandas spēli,” uzsvēra Ābols. ”Mēs nevaram skatīties tikai uz vienu cilvēku. Zviedri paši visu laiku skatīsies uz Danu [Ločmeli] tāpēc, ka viņi neaizmirsīs atzīmēt to, ka Dans pie viņiem trīs gadus ir spēlējis. Tāpat viņi skatīsies arī uz Sandi [Vilmani] un [Darelu] Uļjanski.”

”Pavasarī mēs izcīnījām medaļas ne ar vienu, ne pieciem cilvēkiem. Visi nospēlēja labā līmenī. Citi nospēlēja pat ļoti labā līmenī. Lai mēs uzvarētu tādu valsti kā Zviedriju, katram ir jānospēlē labā līmenī. Vairākiem jānospēlē pat ļoti labā līmenī. Ja pieci, septiņi vai desmit spēlētāji būs gatavi, bet pārējie nebūs – tad būs grūti,” norādīja pieredzējušais speciālists.

Pasaules čempionāts Zviedrijas pilsētā Gēteborgā sākas šodien. Latvijas U-20 valstsvienība pirmo spēli aizvadīs šovakar, plkst. 20.30 tiekoties ar mājiniekiem zviedriem. Mača tiešraide kanālā TV6 un portālā “tv3.lv”.

Dienu vēlāk latvieši plkst. 20.30 krustos nūjas ar Kanādas vienaudžiem. Piektdien, 29. decembrī, plkst. 15.30 Latvija spēlēs pret Somiju, bet 30. decembrī plkst. 20.30 cīnīsies pret Vāciju.

Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet vienība, kas ierindosies piektajā vietā, spēlēs par palikšanu elitē. Šogad noteikumi paredz aizvadīt vienu spēli par izdzīvošanu.

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)