A. Ābols par U-20 izlasi: Nezinu, vai Ansons spēlēs

Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Artis Ābols sarunā ar portālu “Sportacentrs.com” pastāstīja kā notiek gatavošanās pasaules čempionātam, kas augustā norisināsies Kanādas pilsētā Edmontonā.

U-20 izlase aizvada trešo treniņu nedēļu un jau augusta sākumā dosies uz Edmontonu, lai piedalītos pasaules čempionātā.

“Treniņu pirmās divas nedēļas es gribētu nosaukt par iepazīšanās nedēļām. Spēlētājus biju redzējis no malas, bet nebiju ar viņiem strādājis. Mēģinu iepazīt spēlētājus, viņi iepazīst manu darba stilu un prasības, ko sagaidu uz ledus. Strādājam pie spēles organizācijas,” pauda Ābols. “Gatavojoties šim čempionātam, jāpatur prātā, ka decembrī jau sekos nākamais. Tāpēc cenšos pēc iespējas vairāk iesaistīt tos, kuri drīkstēs spēlēt arī decembrī – 2003. un 2004. gadā dzimušos, kandidātos ir arī 2005. gadi. Lai 2002. gads brauktu uz čempionātu, viņam ir jābūt galvastiesu pārākam par jaunākiem,” turpināja speciālists.

Pašlaik nav zināms, vai valstvienībai pievienosies Raivis Ansons, kurš noslēdzis līgumu ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu Pitsburgas “Penguins”.

“Sezona viņam bija veiksmīga, taču saraustīta. Viņš uz pāris dienām bija Latvijā, un kopā ar aģentu bija atnācis. Aprunājāmies, ieskicējām, kā redzam mēs, kā redz viņš pats. Vai viņš spēlēs – to es nezinu, tas jāprasa viņam. Ko tur slēpt – mēs Raivi labprāt redzētu, jo viņš ir mūsu labākais spēlētājs.

Taču – visi ļoti labi saprotam, ka viņam sezona bijusi pagara, ka viņam nepieciešama pauze, jo priekšā ir ļoti svarīgs gads. Parakstīts līgums ar Pitsburgu, un, kā minimums, vajadzētu tikt AHL. Teikšu godīgi – stipri šaubos, ka plānos, kā sagatavoties nākamajai sezonai, ietilpst spēlēšana U-20 čempionātā. Bet tas ir mans personiskais viedoklis,” teica Ābols.

Ābols stājās U-20 izlases galvenā trenera amatā marta sākumā.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Sportacentrs.com

Komentāri (0)