Skaitļi pēc spēles pret Kazahstānu – nepārspējamais Gudļevskis, Ābols un Batņa lieliski iemetienu aplī

Trešo uzvaru 2024. gada pasaules čempionātā vakar izcīnīja Latvijas valstsvienība, kas B apakšgrupas trešajā mačā Čehijas pilsētā Ostravā ar 2:0 pārspēja Kazahstānas hokejistus. Portāls ”Hokejazinas.com” piedāvā atskatīties uz Latvijas hokejistu statistikas rādītājiem mačā pret Kazahstānu.

Vārtsargs

Latvijas izlases vārtus pirmoreiz šajā pasaules čempionātā sargāja Kristers Gudļevskis, kurš mačā pret kazahiem atvairīja visus 22 pretinieku izdarītos metienus un aizvadīja sauso spēli.

Rezultatīvākie

Spēlē pret Kazahstānu pie rezultativitātes punktiem tika tikai trīs hokejisti. Otro spēli pēc kārtas vārtus guva Roberts Bukarts. Tikmēr pirmo ripu pasaules čempionātos iemeta Latvijas izlases debitants Haralds Egle. Bukarta vārtu guvumā asistēja Oskars Batņa.

Spēles laiks

Vislielākais spēles laiks Latvijas izlases sastāvā trešajā spēlē pēc kārtas bija aizsargam Jānim Jakam. Mačā pret Kazahstānu viņš uz ledus pavadīja 21 minūti un 19 sekundes.

Starp uzbrucējiem visvairāk laukumā otro spēli pēc kārtas atradās Rodrigo Ābols, kurš nospēlēja 20 minūtes un 25 sekundes.

Savukārt trešais lielākais spēles laiks komandā bija Latvijas valstsvienības kapteinim Kasparam Daugaviņam – 20 minūtes un deviņas sekundes.

Vismazākais spēles laiks trešajā spēlē pēc kārtas bija pasaules čempionātu debitantam Fēliksam Gavaram, kurš uz ledus atradās vien trīs minūtes un 54 sekundes.

Pēc Dana Ločmeļa atgriešanās laukumā maz spēlēja arī Raivis Ansons. Viņš pret Kazahstānu uz ledus pavadīja tikai četras minūtes un 17 sekundes.

Metieni

Visvairāk reizes Kazahstānas izlases vārtu drošību apdraudēja Ābols, kurš izpildīja četrus metienus. Tikmēr pa trīs metieniem izdarīja Daugaviņš un aizsargs Markuss Komuls.

Interesanti, ka bez neviena metiena spēlē pret kazahiem palika trešais Latvijas izlases uzbrucēju trijnieks, kurā darbojās Rihards Bukarts, Ločmelis un Miks Indrašis.

Iemetieni

Iemetienu aplī šoreiz lielisks bija Ābols, kurš uzvarēja 16 no 21 (76,19%) iemetiena. Tāpat veiksmīgi iemetienos darbojās arī Oskars Batņa, gūstot virsroku astoņos no 13 dueļiem (61,54%).

Tikmēr pagalam slikti iemetienos klājās Eglem un Ločmelim. Egle uzvarēja vien divos no septiņiem (28,57%) iemetieniem, bet Ločmelis bija pārāks tikai vienā no pieciem (20%) dueļiem.

Lietderības koeficients

Vislabāko lietderības koeficientu spēlē pret kazahiem ieguva aizsargs Ralfs Freibergs (”+2”), kurš atradās uz ledus abu vārtu guvumu laikā. Tikmēr astoņi spēlētāji tika pie ”+1”.

Soda minūtes

Latvijas izlase mačā pret Kazahstānu nopelnīja astoņas soda minūtes. Pa reizei uz noraidīto spēlētāju soliņa pabija Jaks, Roberts Mamčics, Renārs Krastenbergs un Indrašis.

Nākamo spēli mūsu hokejisti aizvadīs jau šodien, plkst. 17:20 tiekoties ar 2023. gada pasaules vicečempioni Vāciju.