Merzļikins izteicis vēlmi spēlēt pēdējā pārbaudes spēlē pirms PČ

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins vēlās piedalīties Latvijas izlases pēdējā pārbaudes spēlē pirms 2022. gada pasaules čempionāta, šodien sarunā ar aģentūru LETA apstiprināja valstvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Latvijas izlase pēdējās pārbaudes spēles aizvadīs Rīgā pret Kazahstānas valstvienību 8. un 9. maijā. Pirms tam Latvija 30. aprīlī un 1. maijā izbraukumā spēkosies ar Šveices izlasi.

“Dažas spēlētāju maiņas pēc spēlēm Šveicē nemainīsies, taču būs arī izmaiņas. Pēc Rūdolfa Balcera pievienošanās izlasei, būs nepieciešams veikt izmaiņas. Vēlos pieredzējušos spēlētājus likt kopā, lai tie iespēlējas. Cerams, pēdējo spēli pirms došanās uz čempionātu pret Kazahstānu nospēlēsim optimālajā sastāvā, jo arī Elvis Merzļikins izteica vēlmi tajā spēlēt,” teica Vītoliņš.

Iepriekš Merzļikins izteica pārliecību, ka stāsies vārtos visās PČ spēlēs. Pasaules čempionāts no 13. līdz 29. maijam norisināsies Somijas pilsētās Helsinki un Tampere.

Vītoliņš komentēja sastāva izvēli turpmākajām pārbaudes spēlēm, norādot, ka pēc mačiem ar Franciju neviens nav ticis atskaitīts.

“Covid-19 nekur nav aizgājis, tāpēc spēlējam ar sešām maiņām, kuras sadalītas divās grupās. Mačos ar Šveici piedalīsies visi, kas iepriekš palika mājās, jo lielākajai daļai hokejistu nav spēļu prakses. Pēdējās divas nedēļas treniņos strādājam pie ātruma, eksplozivitātes. Šveices komanda ir viena no intensīvākajām izlasēm Eiropā, kas mums parādīs, vai ātruma ziņā tiekam pretiniekiem līdzi. Pēc tam desmit dienas mums būs laika situāciju analizēt. Redzēsim, kā nospēlēsim, cerams, iztiksim bez traumām. Tie, kuri netiks [galējā sastāvā], visticamāk, būs jaunie spēlētāji. Taču, manuprāt, tas bija labs solis viņu karjerās apostīt gaisu izlasē, dabūja uzspēlēt. Daudzus spēlētājus no Ziemeļamerikas redzēju pirmo reizi, tāpēc žēl, ka biežāk nevar viņus izvērtēt. Bet ir daudz jauno perspektīvo spēlētāju,” stāstīja Vītoliņš.

Tāpat Vītoliņš norādīja, ka speciāli neturēs vietu Ziemeļamerikā spēlējošiem hokejistiem, dodot priekšroku NHL spēlētājiem, nevis citas līgas pārstāvjiem. “Uzbrucējus Eduardu Tralmaku un Haraldu Egli, tāpat kā vārtsargus Artūru Šilovu, Mareku Mitenu, redzēt izlases rindās ir praktiski neiespējami. Izslēgšanas spēlēs Amerikas hokeja līgā (AHL) sākas brīdī, kad izlase aizvadīs pirmās spēles čempionātā, un nebūtu pareizi taupīt vietas AHL spēlētājiem. Jo AHL nav NHL, par NHL spēlētājiem zinu viņu līmeni un kā viņi spēlējuši,” skaidroja Vītoliņš.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: LETA

Komentāri (0)