Latvijas izlase negūst vārtus, nespējot lauzt neveiksmes sēriju pret Slovākiju (VIDEO)

Šovakar Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, turnīra “Kaufland Cup” ietvaros Latvijas hokeja izlase ar rezultātu 0:3 (0:2, 0:0, 0:1) piekāpās Slovākijas valstsvienībai.

Latvijas izlase nav uzvarējusi Slovākiju kopš 2021. gada, taču pēdējās desmit spēlēs šis kļuva par astoto zaudējumu.

Mājinieki maču iesāka daudz aktīvāk, jau no pirmajām minūtēm liekot Latvijas vārtsargam Ērikam Vītolam iesaistīties spēlē. Septītajā minūtē, īsi pēc mazākuma izturēšanas, Latvija pieļāva kļūdu aizsardzībā, un to veiksmīgi izmantoja Viljams Čaho, apspēlējot Vītolu. Perioda otrajā pusē spēle vairāk notika neitrālajā zonā, taču momenti bija abām komandām. Pēdējā minūtē Latvijas aizsargs kļūdījās pie saviem vārtiem, to izmantojot slovāku kapteinim Marekam Hrīvikam, kurš pēc precīzas piespēles pārspēja Vītolu.

Otro trešdaļu Latvija iesāka nedaudz veiksmīgāk, taču līdz vārtu guvumam netika. Slovākija mēģināja izveidot vairākus bīstamus momentus, bet arī viņiem mainīt spēles gaitu neizdevās. Abām komandām otrā perioda gaitā bija iespējas spēlēt gan vairākumā, gan formātā “4 pret 4”.

Trešo periodu Latvija iesāka mazākumā, kuru 39 sekundes vēlāk Ralfs Freibergs papildināja ar vēl vienu noraidījumu, atstājot Latviju trijatā pret pieciem slovākiem. Pēc mazākumu izturēšanas, Latvija izveidoja vairākus momentus pie sāncenšu vārtiem. Nedaudz vairāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām, Kaspars Daugaviņš mazākumā aizskrēja uzbrukumā, atdeva piespēli Rūdolfam Balceram, taču gūt vārtus neizdevās. Trīs minūtes vēlāk, aizturētā soda laikā, Hrivīks ar spēcīgu metienu no attāluma guva savus otros vārtus spēlē. Pēdējo pusotru minūti Latvija spēlēja bez vārtsarga, taču rezultāts nemainījās.

Par labāko spēlētāju Latvijas sastāvā tika atzīts aizsargs Ralfs Freibergs, kurš saņēma četras soda minūtes, divreiz meta pa vārtiem un pabeidza maču ar negatīvu lietderību “-1”.

Latvijas vārtus sargāja Ēriks Vītols, atvairot 20 no 22 metieniem. Savukārt, Slovākijas vārtsargs Samuels Hlavajs tika galā ar visiem 13 metieniem.

Turnīra pirmajā dienā Slovākija sagrāva Norvēģiju ar 9:0, taču dienu vēlāk to paveica arī Latvija, tikai ar mazāku rezultātu – 5:0.

“Kaufland Cup” pirmo vietu ar sešiem punktiem izcīnīja Slovākijas izlase, neielaižot nevienus vārtus. Otrajā vietā ar izcīnītiem trīs punktiem ierindojās Latvijas izlase, taču 3. vietu bez punktiem ieņēma Norvēģija, kas divās spēlēs neguva vārtus, taču ielaida 14.

Nākamo maču Latvijas izlase aizvadīs vien 10. un 11. aprīlī, kad “Arēnā Rīga” uzņems Somijas valstsvienību.