Punnenovs “sausā”, Latvijas izlase sagrauj Norvēģiju (VIDEO)

Šovakar Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, turnīra “Kaufland Cup” ietvaros Latvijas hokeja izlase ar rezultātu 5:0 (0:0, 2:0, 3:0) sagrāva Norvēģijas valstsvienību.

Pirmajā periodā komandas vārtus nespēja gūt. Iniciatīva pārsvarā piederēja Latvijas hokejistiem, taču vairākas reizes arī Ivaram Punnenovam nācās glābt Latvijas valstsvienības vārtus.

Otrās trešdaļas 6. minūtē Daniels Bērziņš atklāja mača rezultātu, saņemot precīzu piespēli no Toma Andersona, kurš atradās aiz vārtiem.

Pēc vārtu guvuma Latvija turpināja dominēt, izcīnot divas iespējas spēlēt vairākumā, taču realizēt tos neizdevās. Pēc viena no noraidījumiem, norvēģis aizskrēja pret Punnenovu, taču viņu ar noteikumu pārkāpumu apturēja Oskars Batņa. Mazākumā Renārs Krastenbergs apzaga Norvēģijas izlases aizsargu, aizskrēja līdz vārtiem un veiksmīgi pārspēja vārtsargu – 2:0.

Trešais periods iesākās ar aizkavēšanos ledus problēmu dēļ. Pēc to atrisināšanas, 2. minūtē tika sabojāts aizsargstikls, spēlei atkal ieķeroties. Astotajā minūtē Renarts Džerods Alksnis no zilās līnijas meta pa pretinieku vārtiem un Anrī Ravinskis bija pirmais pie atlēkušās ripas, ieraidot to vārtos. Ravinskim tie kļuva par pirmajiem vārtiem pieaugušo izlasē. Vien 16 sekundes vēlāk Rūdolfs Balcers panāca jau 4:0, pēc lieliskas pauzes ieturēšanas.

Pēc diviem vārtiem spēles ritms norimās, cīņai notiekot neitrālajā zonā. Taču 17. minūtē Latvijai izdevās panākt 5:0, kad vairākumā ar spēcīgu metienu no iemetienu apļa, Eduards Tralmaks cauršāva Norvēģijas vārtsargu.

Latvijas vārtus sargāja Ivars Punnenovs, atvairot visus 24 pretinieku metienus. Punnenovs tika atzīts par Latvijas labāko spēlētāju.

Norvēģijas vārti tika uzticēti debitantam Tobiasam Johansenam Breivoldam, kurš spēja atvairīt 22 no 27 metieniem.

Turnīra pirmajā dienā Slovākija sagrāva Norvēģiju ar 9:0. Zīmīgi, ka divās spēlēs norvēģi vārtus neguva, taču ielaida 14 (!!!).

Rītdien, 15. decembrī, Latvijas hokejisti krustos nūjas ar mājiniekiem slovākiem. Mača sākums plkst. 19.00. Tiešraide būs vērojama TV6 kanālā un GO3 platformā.