Jaks: Izgājām negatavi uz spēli

Turpinot gatavošanos maijā gaidāmajam pasaules čempionātam Somijā, Latvijas izlase viesos vakar ar 2:5 (0:3, 1:0, 1:2) piekāpās Šveices valstsvienībai. Pēc mača ar savām pārdomām par aizvadīto spēli dalījās aizsargs Jānis Jaks, kurš tika atzīts par Latvijas izlases labāko spēlētāju.

”Pirmais periods nedaudz pievīla mūs. Ielaidām trīs golus un kaut kur atslābām. Varbūt kaut kur negatavi izgājām uz spēli,” atzina Jaks. ”Pēc tam otrajā periodā jau ieskrējāmies. Sākām spēlēt normālu hokeju un kaut kas jau izdevās. Sametām kaut ko un tāda līdzvērtīgāka spēle izveidojās.”

”Man liekas, čaļi nedaudz vairāk sāka strādāt,” par sniegumu otrajā periodā izteicās latviešu aizsargs. ”Skriet kaut kur, spēka paņēmienus. Es jau teicu, ka pirmajā [periodā] negatavi izgājām. Pēc tam treneris pateica dažus vārdus ģērbtuvē. Čaļi savācās, un izgājām spēlēt savādāk.”

Jaks mačā pret Šveices izlasi izcēlās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli. ”Tur vairākumā labi sanāca, kad Rihards atdeva piespēli Ronim, un Ronis uzreiz ar vienu pieskārienu man nometa. Tur ideāli viss sanāca. Marenis ļoti labi nostāvēja vārtu priekšā,” Jaks pastāstīja par savu vārtu guvumu.

Latviešu aizsargs uzsvēra, ka otrajā pārbaudes mačā pret Šveices valstsvienību jāspēlē disciplinētāk. ”Domāju, mazāk jātaisa visādus stulbus divu minūšu noraidījumus un mazāk jārunā ar tiesnešiem. Jāsāk spēlēt uzreiz jau no pirmās minūtes. Es domāju, viss būs labi.”

Latvijas izlase otro spēli pret Šveices hokejistiem aizvadīs jau šodien. Mača sākums paredzēts jau pulksten 16:30. To tiešraidē translēs kanāls LTV7.

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF