Balinskis: Pēc Čehijas spēles cilvēki saprata, ka varam to izdarīt

Latvijas hokeja izlases aizsargs Uvis Balinskis intervijā raidījumam “Rīta Panorāma” dalījās ar savām pārdomām par 2023. gada pasaules hokeja čempionātā iegūtajām bronzas medaļām un svinīgo hokejistu sagaidīšanu Rīgā.

“Bija jāceļas piecos no rīta, sešos sākās darba diena. Bija liels angārs, viss jāšķiro. Nevarēju pat iedomāties, ka spēlēšu Latvijas izlasē. Smagais darbs, ar to kaut kā līdz šim esmu nonācis, nespēju noticēt,” Balinskis stāstīja par laiku, kad spēlēja Vācijā, kam paralēli nācās strādāt pastā.

“Tas, kas darījās lidostā, kad ieradāmies mājās un tas, kas notika pie Brīvības pieminekļa – nekad nebiju iedomājies, ka dzīvē kaut ko tādu varēšu sasniegt un dot Latvijas tautai tādu prieku. Tas tiešām ir kaut kas lielisks,” aizsargs teica par fanu atbalstu.

“Varbūt čempionāta sākumā nebija labākais starts, cilvēki līdz galam arī varbūt neticēja, bet pēc Čehijas spēles cilvēki saprata, ka varam to izdarīt, arī daudz vairāk sāka ierasties pie arēnas,” sprieda hokejists.

“Daži komandas biedri man uzrakstīja, apsveica, arī pirms katras spēles novēlēja veiksmi, atbalstīja mani. Es pat nebiju nekam tādam gatavs, neviens nebija iedomājies, ka atbrauksim mājās ar medaļām. Tas mirklis ir jābauda, pat negribas, lai tas beigtos,” atklāja Balinskis.

“Trešā vieta mums varbūt pat ir labāka, nekā sudrabs. Izcīnīt trešo vietu pret Ameriku, zinot, ka viņi medaļas nedabū – tas bija mūsu zelts,” uzskatīja aizsargs.

Balinskis arī pieminēja, ka pēc izcīnītās bronzas medaļas viņu apsveicis gan Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Floridas “Panthers” ģenerālmenedžeris Bils Zito, gan citi kluba pārstāvji. Tāpat, hokejists bija gatavs treniņnometnē cīnīties par vietu sastāvā Floridas klubā. Aizsargs aprīlī parakstīja līgumu ar “Panthers”.

Balinskis šosezon Čehijas Ekstralīgas kluba Liberecas “Bili Tygri” rindās 50 spēlēs izcēlās ar 11 vārtu guvumiem un 24 rezultatīvām piespēlēm, kļūstot par rezultatīvāko aizsargu līgā. Izslēgšanas spēlēs desmit cīņās Balinskis savam kontam pievienoja vārtu guvumu un sešas piespēles.

Pasaules čempionātā Balinskis piedalījās visās desmit Latvijas izlases spēlēs, kurās iekrāja divas rezultatīvas piespēles.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: LSM

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)