Lietuva Olimpisko spēļu kvalifikācijā cieš sagrāvi, Igaunija zaudē Āzijas komandai

Šodien 2026. gada Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā mačus aizvadīja tuvākās Latvijas kaimiņvalstis – Lietuvas un Igaunijas valstsvienības.

Igaunijas hokeja izlase Polijas pilsētā Sosnovecā ar rezultātu 2:4 (1:1, 0:1, 1:2) piekāpās Dienvidkorejas valstsvienībai.

Pirmā perioda vidū Maksims Lovkovs atklāja rezultātu, izvirzot igauņus vadībā. Pēc tam sekoja trīs dienvidkorejiešu vārti. Mača 50. minūtē Marks Vītanens vairākumā samazināja rezultāta starpību, bet vien 58 sekundes vēlāk Sanhūns Šins atgrieza Dienvidkorejai divu vārtu pārsvaru.

Igaunijas vārtsargs Henriks Viro atvairīja 39 no 43 metieniem.

J grupas otrajā spēlē Ukrainas hokejisti ar 3:2 pēcspēles metienos pieveica Polijas hokejistus.

Pēc diviem mačiem Igaunija bez izcīnītiem punktiem ieņem pēdējo, 4. vietu grupā.

Rītdien, 10. februārī, Igauniju sagaida spēle ar šī brīža līdervienību Ukrainu.

Savukārt, Lietuvas hokeja izlase Ungārijas pilsētā Budapeštā ar rezultātu 1:7 (1:4, 0:0, 0:3) kapitulēja mājiniecei Ungārijai.

Vienīgos Lietuvas vārtus guva Marks Kaleinikovas, astotajā minūtē vairākumā panākot 1:0. Pēc tam sekoja septiņi ungāru bezatbildes vārti.

Lietuvas vārtsargs Elvinas Karla atvairīja 27 no 34 metieniem.

Otrajā dienas G grupas spēlē Japāna ar 6:3 apspēlēja Spāniju.

Lietuva divās spēlēs nav spējusi iegūt punktus un ieņem pēdējo, 4. vietu.