Vītoliņš: Kad spēlējām pieci pret pieciem, tad likās, ka iniciatīva lēnām nāk mūsu pusē

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc piedzīvotā zaudējuma 2024. gada pasaules čempionātā pret Zviedrijas valstsvienību sarunā ar ”Latvijas Televīziju” atskatījās uz aizvadīto maču.

Hokejazinas.com” šodien jau vēstīja, ka Latvijas hokejisti B apakšgrupas piektajā spēlē Čehijas pilsētā Ostravā ar 2:7 atzina grupas līderes Zviedrijas pārākumu. Mūsējo labā ar gūtiem vārtiem izcēlās Kaspars Daugaviņš un aizsargs Roberts Mamčics.

”Spēle bija kā pa kalniem. Jāspēlē 60 minūtes. Pret tādu komandu, kā Zviedriju, kura pašlaik ir labākā čempionātā, jāspēlē visas 60 minūtes pareizi,” vīlies par Latvijas izlases parādīto sniegumu bija Vītoliņš. ”Mēs parādījām, ka brīžiem varam labi spēlēt, bet tajā brīdī, kad mazliet pazaudējām galvu un sākām zaudēt savas pozīcijas, viņi uzreiz mūs sodīja.”

”Es pat nezinu, vai tas ir pieredzes jautājums. Tas drīzāk ir koncentrācijas jautājums. Tajā brīdī, kad likās, ka it kā esam pārķēruši iniciatīvu, mums bija moments, vēl viens moments un vairākums. Tajā brīdī, kad netika realizēts vairākums, pazuda koncentrācija un pieļāvām ļoti vienkāršas individuālās kļūdas,” pauda Latvijas valstsvienības galvenais treneris. ”Viņi par to mūs uzreiz sodīja. Stipras komandas soda. Varbūt, ja mēs spēlētu pret kādu vājāku izlasi, tas nemaz netiktu pamanīts. Tāpēc jāspēlē visas 60 minūtes.”

Latvijas izlase 27. minūtē ieguva iespēju gandrīz piecas minūtes spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču tā laikā nespēja gūt nevienus vārtus. ”Vairākums mūs mazliet izsita no ritma. Kad spēlējām pieci pret pieciem, tad likās, ka iniciatīva lēnām, lēnām nāk mūsu pusē un ka mēs pareizi strādājam,” pauda Vītoliņš. ”Tajā brīdī, kad bija lielais vairākums, likās, ka vajadzētu gūt vārtus, bet tas netika realizēts un pēc tam spēle sagriezās pretējā virzienā.”

”Nevar pārmest par necīnīšanos. Izturējām mazākumu trijatā, spēlētāji metās zem ripām, arī aizsargi stūros labi cīnījās. Protams, klases ir atšķirīgas, bet tajā pašā laikā mazliet pietrūka tas viss 60 minūšu garumā, ko mēs bijām sarunājuši savā starpā, jo pretinieks bija spēcīgs. Šāda ranga pretinieki izmanto katru mazāko kļūdu,” piebilda pieredzējušais speciālists.

Ar septiņiem punktiem piecās spēlēs Latvijas valstsvienība šobrīd ieņem piekto vietu B apakšgrupā, taču joprojām saglabā izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Tas gan nebūs viegls uzdevums.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs jau rīt, plkst. 21:20 tiekoties ar Slovākijas hokejistiem.