Skaitļi pēc spēles pret Zviedriju – Vītola veiksmīgā debija un antirekorda atkārtojums

Latvijas izlase vakar 2024. gada pasaules čempionāta B apakšgrupas piektajā spēlē piedzīvoja sakāvi pret Zviedriju ar 2:7. Portāls ”Hokejazinas.com” piedāvā atskatīties uz Latvijas hokejistu statistikas rādītājiem mačā pret Zviedriju.

Vārtsargi

Latvijas valstsvienības vārtos pagalam neveiksmīgu maču vakar aizvadīja Elvis Merzļikins, kurš atvairīja vien 14 no 20 (70%) pretinieku metieniem. Merzļikinu 36. minūtē nomainīja Ēriks Vītols, kurš piedzīvoja savu debiju pasaules čempionātos. Vītols debijā tika galā ar 13 no 14 (92,86%) metieniem.

Zviedru rekords

Zviedrijas izlase mačā pret Latviju uzstādīja jaunu pasaules čempionātu rekordu, gūstot trīs vārtus 26(!!!) sekunžu laikā. Divus vārtus 17 sekundēs guva Fabians Zeterlunds, bet 11 sekundes vēlāk izcēlās Joels Ēriksons Eks.

Latvijas izlases antirekords

Iepriekšējās divās spēlēs Harija Vītoliņa vadītā komanda ielaidusi 15 vārtus – astoņus pret Vāciju un septiņus pret Zviedriju. Tas ir atkārtots Latvijas izlases antirekords. 15 ripas divās spēlēs tika ielaistas arī 2006. gada pasaules čempionātā Rīgā, kad pēc kaunpilnā zaudējuma mačā pret Kanādu (0:11) sekoja neveiksme ASV ar 2:4. Tāpat 15 vārti divās spēlēs tika ielaisti arī 2006. gada olimpiskajās spēlēs Turīnā – 1:6 pret Zviedriju un 2:9 pret Krieviju.

Rezultatīvākie

Vakardienas spēlē pret Zviedriju savus ceturtos vārtus šajā pasaules čempionātā guva Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš, kurš atzīmēja savu 36. dzimšanas dienu. Tikmēr ar otro vārtu guvumu šajā turnīrā izcēlās aizsargs Roberts Mamčics. Pie rezultatīvām piespēlēm tika Rodrigo Ābols, Markuss Komuls, Mārtiņš Dzierkals un Oskars Batņa.

Spēles laiks

Mačā pret zviedriem vislielākais spēles laiks atkal bija aizsargam Jānim Jakam, kurš uz ledus pavadīja 20 minūtes un divas sekundes. Jaks bijis līderis Latvijas valstsvienības sastāvā pavadītā laika ziņā visās šī turnīra spēlēs.

Otrais lielākais spēles laiks bija kapteinim Daugaviņam – 19 minūtes un 31 sekunde. Savukārt trešo ilgāko laiku laukumā pavadīja Ābols, kurš nospēlēja 18 minūtes un 39 sekundes.

Pie vismazākā spēles laika mačā pret Zviedriju tika Komuls, kuram treneri atvēlēja vien deviņas minūtes un 45 sekundes. Otrais mazākais spēles laiks bija Arvilam Bergmanim, kurš vakar aizvadīja savu pirmo spēli 2024. gada pasaules čempionātā.

Starp uzbrucējiem vismazāko laiku uz ledus pavadīja Fēlikss Gavars, kurš nospēlēja desmit minūtes un desmit sekundes. Interesanti, ka otrais pieticīgākais spēles laiks no uzbrucējiem mačā pret Zviedriju bija Robertam Bukartam – tikai desmit minūtes un 55 sekundes.

Metieni

Lai gan Roberts Bukarts vakar laukumā pavadīja nepilnas 11 minūtes, viņš izdarīja visvairāk metienus pa zviedru vārtiem no visiem Latvijas hokejistiem – vecākais no brāļiem Bukartiem četras reizes apdraudēja Filipa Gustavsona sargāto cietoksni.

Trīsreiz meta Krastenbergs, bet pa diviem metieniem izpildīja Batņa, Daugaviņš, Jaks, Mamčics un Eduards Tralmaks.

Iemetieni

Iemetienu punktā vakar lielisks atkal bija Rodrigo Ābols, kurš uzvarēja 16 no 26 (61,54%) iemetieniem.

Mačā pret zviedriem šajā spēles elementā veiksmīgi darbojās arī Dans Ločmelis un Haralds Egle. Ločmelis guva virsroku septiņos no 13 (53,85%) iemetieniem, bet Egle uzvarēja piecos no desmit (50%) dueļiem.

Pagalam slikti vakar iemetienu aplī klājās Oskaram Batņam (23,08%), kurš zaudēja desmit no 13 iemetieniem.

Lietderības koeficients

Neskatoties uz smago zaudējumu, Mamčics spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu ”+1”. Trīs Latvijas hokejisti – Komuls, Ralfs Freibergs un Krastenbergs – vakar pameta laukumu ar neitrālu lietderības koeficientu.

Vissliktāko lietderības koeficientu mačā pret Zviedriju ieguva Dzierkals, Roberts Bukarts un Kārlis Čukste, kuri visi nopelnīja ”-3”. Tikmēr pie ”-2” tika Jaks, Kristaps Zīle, Bergmanis un Batņa.

Soda minūtes

Latvijas izlase vakar sakrāja 18 soda minūtes. Četras soda minūtes saņēma Ābols, bet pa divām soda minūtēm nopelnīja Dzierkals, Krastenbergs, Čukste, Mamčics, Batņa, Rihards Bukarts un Freibergs.

Ar septiņiem punktiem piecās spēlēs Latvijas valstsvienība šobrīd ieņem piekto vietu B apakšgrupā, taču joprojām saglabā izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Tas gan nebūs viegls uzdevums.

Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs jau šovakar, plkst. 21:20 tiekoties ar Slovākijas hokejistiem. Lai saglabātu izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, Vītoliņa vadītajai komandai pret slovākiem nepieciešama uzvara.