Skaitļi pēc spēles pret Slovākiju – fantastiskais Gudļevskis, bullīšu meistars Ločmelis un aktīvais Ābols

Latvijas izlase vakar 2024. gada pasaules čempionāta B apakšgrupas sestajā spēlē sīvā cīņā bullīšos ar 3:2 pārspēja Slovākijas valstsvienību, tādējādi saglabājot vēl cerības iekļūt ceturtdaļfinālā. Portāls ”Hokejazinas.com” piedāvā atskatīties uz Latvijas hokejistu statistikas rādītājiem mačā pret Slovākiju.

Fantastiskais Gudļevskis

Latvijas izlases vārtos pret slovākiem fantastisku maču aizvadīja Kristers Gudļevskis, kurš atvairīja 41 no 43 (95,35%) pretinieku metieniem un tika galā ar sešiem no septiņiem Slovākijas hokejistu izpildītajiem bullīšiem.

Aizsargu un Indraša rezultatīvais sniegums

Pirmos vārtus šajā pasaules čempionātā mačā pret Slovākiju Latvijas valstsvienības rindās guva aizsargi Ralfs Freibergs un Oskars Cibuļskis. Abos vārtu guvumos ar rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Miks Indrašis. Pie rezultativitātes punktiem tika arī Rihards Bukarts un Jānis Jaks (abiem pa 0+1).

Bullīšu meistars Ločmelis

Pēcspēles metienu sērijā Latvijas izlasei uzvaru izrāva 20 gadus vecais Dans Ločmelis, kurš realizēja abus savus bullīšus. Nevienam citam Latvijas hokejistam neizdevās pēcspēles metienu sērijā pārspēt Samuelu Hlavaju. Divus bullīšus izpildīja arī Latvijas valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš, bet pa vienam bullītim Vītoliņš uzticēja Rodrigo Ābolam, Robertam Bukartam un Renāram Krastenbergam.

Spēles laiks

Bez pārsteigumiem – sestajā spēlē pēc kārtas līderis laukumā pavadītā laika ziņā Latvijas izlasē bija Jaks. Mačā pret slovākiem viņš nospēlēja 21 minūti un trīs sekundes.

Otrais lielākais spēles laiks šoreiz bija Oskaram Cibuļskim, kurš uz ledus atradās 19 minūtes un 51 sekundi. Savukārt trešais šajā rādītajā ar 19 minūtēm un 34 sekundēm bija cits aizsargs – Roberts Mamčics.

Starp uzbrucējiem vislielākais spēles laiks bija Daugaviņam, kurš laukumā pavadīja 19 minūtes un 20 sekundes. Tālāk sekoja Ābols (19 minūtes un viena sekunde) un Oskars Batņa (18 minūtes un 40 sekundes).

Vismazākais spēles laiks bija Martinam Laviņam, kurš pret Slovākiju piedzīvoja savu debiju pasaules čempionātos. Laviņš nospēlēja vien divas minūtes un 20 sekundes. Otrais mazākais laiks laukumā tika atvēlēts Fēliksam Gavaram – septiņas minūtes un viena sekunde.

Metieni

Visvairāk metienus pa Slovākijas izlases vārtiem no spēles izpildīja Ābols, kurš septiņas(!!!!!) reizes apdraudēja Hlavaja sargāto cietoksni. Piecus metienus izdarīja Rihards Bukarts, bet četrreiz meta Jaks. Pa trīs metieniem izpildīja Cibuļskis, Freibergs, Indrašis, Mārtiņš Dzierkals, Renārs Krastenbergs.

Nevienu metienu 65 minūšu laikā pa slovāku vārtiem neizpildīja tikai četri Latvijas izlases spēlētāji. Interesanti, ka viņu vidū bija divus pēcspēles metienus realizējušais Ločmelis. Tāpat neviens izdarīts metiens protokolā netika fiksēts arī Laviņam, Kristapam Zīlem un Markusam Komulam.

Iemetieni

Iemetienu aplī šoreiz labākais Latvijas valstsvienības rindās bija Ločmelis, kurš uzvarēja septiņos no 11 (63,64%) iemetieniem. Veiksmīgi šajā spēles elementā darbojās arī Ābols, kurš bija pārāks 12 no 22 (54,55%) iemetieniem.

Nedaudz sliktāk mačā pret slovākiem iemetienos klājās Haraldam Eglem un Oskaram Batņam. Egle uzvarēja četros no deviņiem (44,44%) dueļiem, bet Batņa guva virsroku tikai sešos no 15 (40%) iemetieniem.

Lietderības koeficients

Spēlē pret Slovākiju pozitīvu lietderības koeficientu ieguva seši Latvijas izlases hokejisti – Jaks, Cibuļskis, Kārlis Čukste, Rihards Bukarts, Indrašis un Ločmelis, kuri visi pabeidza maču ar ”+1”.

Tikmēr pieci Latvijas valstsvienības spēlētāji maču noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu ”-1”. Tie bija Mamčics, Komuls, Zīle, Dzierkals un Eduards Tralmaks.

Soda minūtes

Latvijas izlase pret slovākiem nopelnīja desmit soda minūtes. Pirmais noraidījums tika piešķirts par skaitliskā sastāva pārkāpumu, bet turpinājumā pa divām soda minūtēm nopelnīja Dzierkals, Batņa, Gavars un Gudļevskis.

Latvijas valstsvienība ar deviņiem punktiem sešās spēlēs ieņem piekto vietu B apakšgrupā, taču joprojām saglabā izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Lai to paveiktu, Vītoliņa vadītajai komandai pēdējā grupu turnīra spēlē (21. maijā) pret ASV hokejistiem nepieciešama uzvara pamatlaikā.