Latvijas izlase pakutina fanu nervus, uzvar bullīšos un saglabā cerības uz 1/4 finālu (VIDEO)

Šovakar 2024. gada pasaules hokeja čempionāta grupu turnīra sestajā spēlē Latvijas hokeja izlase ar rezultātu 3:2 (1:0, 0:0, 1:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos uzvarēja Slovākijas valstsvienību.

Spēli aktīvāk iesāka Slovākijas hokejisti, jau pašā sākumā vairākas reizes bīstami metot pa Kristera Gudļevska vārtiem.

Pirmā perioda gaitā pārsvars piederēja slovākiem, kuriem palīdzēja arī trīs Latvijas izlases noraidījumi. Arī metienu stipri vairāk bija slovākiem – 20:8.

Pirmos vārtus gan izdevās gūt mūsu hokejistiem, kad 19. minūtē pretuzbrukumā Miks Indrašis piespēlēja Ralfam Freibergam, kuram vārtu priekšā līdzēja rikošets – ripa atsitās pret Freiberga roku un ielidoja vārtos.

Otrās trešdaļas ievadā arī Latvijas izlasi vairākas reizes glāba Gudļevskis. Spēle gan kopumā nedaudz izlīdzinājās un vairāk momentu sāka veidot arī mūsu hokejisti.

Perioda otrajā pusē vairākumā veica meistarīgas izspēles, taču gūt vārtus nesanāca. Arī turpinājumā bīstamāk spēlēja latvieši, taču bez precīzā metiena.

Trešā mača nogriežņa pašā sākumā gan kļūda aizsardzībā maksāja vārtus – Martins Pospišils brīvi varēja darboties vārtu priekšā un apspēlēja Gudļevski, panākot 1:1.

Turpinājumā abas komandas apmainījās iespējām, bet vislabāko izveidoja latvieši, kad Kaspars Daugaviņš norībināja vārtu stabu pēc metiena no tuvas distances.

Trešās trešdaļas izskaņā slovāki gan izmantoja Latvijas izlases aizsardzības kļūdu un Peters Cehlāriks izvirzīja vadībā pretiniekus.

Ilgi gan pārsvaru noturēt slovākiem neizdevās – Oskara Cibuļska šāviens no tālienes, spēlējot sešatā pret pieciem, sasniedza mērķi!

Pašās pamatlaika beigās Mārtiņš Dzierkals pēc lieliskas Eduarda Tralmaka piespēles nespēja izraut uzvaru Latvijas izlasei, kā rezultātā tika spēlēts papildlaiks, kuru mūsu hokejisti sāka vairākumā.

Pirmo skaitlisko pārsvaru gan neizdevās izmantot, taču vēlāk tika kavēts Renārs Krastenbergs, kas deva otro iespēju spēlēt vairākumā, ko arī realizēt nesanāca.

Pēcspēles metienu sērijā Jurajs Slafkovskis guva vārtus Slovākijas izlases rindās, bet Dans Ločmelis izcēlās ar precīzu metienu Latvijas izlases rindās. Bullīšu papildlaikā uzvaras vārtus šajā mačā guva Dans Ločmelis!

Kristers Gudļevskis atvairīja 41 no 43 Slovākijas izlases metieniem, bet Samuels Hlavajs tika galā ar 41 no 43 Latvijas valstsvienības raidījumiem.

Pēc sešām aizvadītām spēlēm Latvijas izlase ar deviņiem punktiem ieņem piekto vietu B grupā, bet Slovākijas hokejisti ar 12 punktiem sešās cīņās ierindojas ceturtajā pozīcijā B grupā.

Pēdējo spēli grupu turnīrā Latvijas valstsvienība aizvadīs otrdien, 21. maijā plkst. 17:20, kad nāksies krustot nūjas ar ASV hokejistiem.

2024. gada pasaules hokeja čempionāts norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā no 10. līdz 26. maijam.

Mūsu hokejisti šo čempionātu aizvada B grupā Ostravā, tiekoties ar ar Polijas, Francijas, Kazahstānas, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas un ASV valstsvienībām.