Latvijas izlase iemet divus vārtus 23 sekundēs, bet salūst un piedzīvo sagrāvi pret Zviedriju (VIDEO)

Otro zaudējumu pēc kārtas 2024. gada pasaules čempionātā šodien piedzīvoja Latvijas izlase, kas B apakšgrupas piektajā spēlē Čehijas pilsētā Ostravā ar 2:7 (0:2, 2:4, 0:1) piekāpās spēcīgajai Zviedrijas valstsvienībai.

Zviedri aktīvi jau no mača sākuma devās uz priekšu. Rasmuss Dalīns jau piektajā minūtē, izmantojot to, ka aizsargs Markuss Komuls devās pēc aizsardzības zonā pazaudētās nūjas, izvirzīja Zviedrijas valstsvienību vadībā. Savukārt pēc 127 sekundēm Jonass Brodīns dubultoja skandināvu pārsvaru.

Pirmās trešdaļas vidū pēc Jāņa Jaka izdarītā metiena no zilās līnijas ripa trāpīja pa Zviedrijas izlases vārtsarga Filipa Gustavsona sargātā cietokšņa vārtu stabu. Perioda turpinājumā lieliskas vārtu gūšanas iespējas bija Eduardam Tralmakam un Oskaram Batņam, taču tās palika neizmantotas. 60 sekundes līdz pirmā perioda beigām Latvijas izlase nonāca mazākumā, kad tiesneši piešķīra apšaubāmu noraidījumu Mārtiņam Dzierkalam.

Otro trešdaļu Latvijas valstsvienība uzsāka mazākumā, taču to veiksmīgi izturēja un īsā laika posmā atspēlējās. Pēc Markusa Komula izdarītā metiena 23. minūtē ripa veiksmīgi nonāca pie šīs dienas jubilāra Kaspara Daugaviņa, kurš raidīja to Gustavsona sargātajos vārtos un panāca 1:2. Pēc 23 sekundēm Roberts Mamčics, pateicoties labvēlīgam rikošetam, atjaunoja uz tablo līdzsvaru.

Renārs Krastenbergs 25. minūtē atstāja Latvijas izlasi mazākumā. Tā pēdējās sekundēs Dalīns, ļoti rupji pie laukuma apmales nospēlējot pret Haraldu Egli, nopelnīja 5+20 minūšu noraidījumu. Latvijas valstsvienība ieguva iespēju gandrīz piecas minūtes spēlēt skaitliskajā vairākumā, tomēr nespēja gūt nevienus vārtus un pārņemt vadību.

Latvijas valstsvienībai par to nācās dārgi samaksāt otrā perioda turpinājumā – zviedri 26 sekundēs guva trīs bezatbildes vārtus un panāca 5:2. Divreiz 17 sekunžu laikā izcēlās Fabians Zeterlunds, bet pēc tam precīzs bija arī Joels Ēriksons Eks. Pēc nedaudz vairāk nekā divām minūtēm Markuss Petersons guva sestos vārtus Zviedrijas valstsvienības labā.

Pēc sestajiem ielaistajiem vārtiem Harijs Vītoliņš nolēma veikt vārtsargu maiņu – Elvja Merzļikina vietu vārtos Ēriks Vītols, kurš piedzīvoja savu debiju pasaules čempionātos. Dažas minūtes vēlāk Miks Indrašis trāpīja pa Gustavsona sargāto vārtu pārliktni. Otrās trešdaļas izskaņā Latvijas valstsvienība ieguva vairākumu, taču tas atkal netika realizēts.

Pēdējā trešdaļā abas izlases sapelnīja ļoti daudz soda minūtes. Trešā perioda otrajā pusē Latvijas valstsvienība palika trijatā pret pieciem Zviedrijas laukuma spēlētājiem, bet izturēja lielo mazākumu. Pamatlaika izskaņā Latvijas izlase ieguva vēl vienu iespēju spēlēt vairākumā, taču ielaida vārtus mazākumā – Vītolu 69 sekundes līdz spēles beigām pārspēja Markuss Johansons, kurš panāca 7:2.

Merzļikins atvairīja vien 14 no 20 (70%) pretinieku metieniem, bet Vītols tika galā ar 13 no 14 (92,86%) sāncenšu mestajām ripām. Tikmēr Gustavsons zviedru vārtos atvairīja 21 no 23 (91,30%) metieniem.

Par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienības rindās šodien tika atzīts pirmo vārtu autors Daugaviņš.

Ar septiņiem punktiem piecās spēlēs Latvijas valstsvienība šobrīd ieņem piekto vietu B apakšgrupā, taču joprojām saglabā izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Tas gan nebūs viegls uzdevums.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs jau rīt, plkst. 21:20 tiekoties ar Slovākijas hokejistiem.