Latvijas izlase gūst trīs vārtus, taču pašu kļūdas maksā iespēju cīnīties par 1/4 finālu (VIDEO)

Šovakar 2024. gada pasaules hokeja čempionāta grupu turnīra septītajā spēlē Latvijas hokeja izlase ar rezultātu 3:6 (0:2, 1:1, 2:3) piekāpās ASV valstsvienībai un noslēdza čempionātu.

Spēli veiksmīgāk iesāka amerikāņi, atklājot rezultātu jau 83. sekundē – kapteinis Breidijs Tkačuks ieslidoja zonā un raidīja fantastisku metienu vārtu augšējā stūrī.

Šķita, ka vien minūti vēlāk ASV dubultoja pārsvaru, taču Gevina Brindlija metiens vārtos netika ieskaitīts, jo Maikls Eisimonts traucēja Kristeru Gudļevski.

Arī perioda turpinājumā priekšrocība piederēja pretiniekam un 14. minūtē Zeks Verenskis tika atstāts vienatnē vārtu priekšā un ar lielisku māņu manevru panāca 2:0 ASV labā.

Pirmās trešdaļas izskaņā Latvijas izlase nopelnīja vairākumu, taču iemetienus tiesneši norīkoja tik neprasmīgi, ka Kaspars Daugaviņš tika pie divām soda minūtēm un abām komandām nācās spēlēt četratā pret četriem.

Jāpiemin, ka pirmajā periodā labi Latvijas izlases vārtus sargāja Kristers Gudļevskis, atvairot 16 no 18 ASV valstsvienības raidījumiem.

Otrās trešdaļas trešajā minūtē disciplīnas trūkums mūsu hokejistiem maksāja vēl vienus vārtus – Kouls Kofīlds zonas vidū brīvi spēja uzņemt ripu un trešo reizi to ieraidīja Gudļevska sargātajos vārtos.

Mūsējie gan nemeta plinti krūmos, jo vien 61 sekundi vēlāk Renārs Krastenbergs ar lielisku plaukstas metienu panāca 1:3.

Turpinājumā Roberts Bukarts norībināja abus vārtu stabus, taču Latvijas izlase perioda otrajā pusē neizmantoja divu vīru skaitlisko pārsvaru.

Pavisam nepatīkami arī iesākās trešais mača nogrieznis, Zekam Verenskim piespēlējot Metjū Boldijam, kurš viens pats atradās vārtu priekšā un guva ceturtos amerikāņu vārtus.

Piektajā minūtē uz vārtiem ripu no tālienes meta Kristaps Zīle. Pirmais to atrada Eduards Tralmaks, kurš to veiksmīgi ieraidīja vārtos, panākot 2:4.

Roberts Mamčics gan vien 16 sekundes vēlāk no zilās līnijas meta pa vārtiem un tā ielidoja Čārlija Lindgrena vārtos, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam.

Ilgi gan prieki nesekoja, jo pēc cīņas pie apmales amerikāņu hokejists Šeins Pinto devītajā minūtē atdeva piespēli Koulam Kofīldam, kurš guva savus otros un ASV piektos vārtus spēlē.

Pārkāpuma dēļ mača beigās vēl ASV hokeja izlasei tika ieskaitīts vārtu guvums, jo tas tika izdarīts izgājienā uz tukšiem vārtiem.

Lai gan spēles izskaņā mūsu hokejistiem bija gan vairākumi, gan labas iespējas samazināt rezultāta starpību, to izdarīt neizdevās, kā rezultātā Latvijas izlase, kurai ceturtdaļfinālam bija nepieciešama uzvara pamatlaikā, noslēdza turnīru.

Kristers Gudļevskis atvairīja 37 no 42 ASV izlases metieniem, bet Čārlijs Lindgrens tika galā ar 27 no 30 Latvijas valstsvienības raidījumiem.

Septiņās spēlēs šajā pasaules čempionātā Latvijas izlase nopelnīja deviņus punktus un ieņēma piekto vietu B grupā, taču ASV valstsvienība ar 16 punktiem septiņās cīņās ierindojas grupu turnīru noslēgs otrajā pozīcijā B grupā.

Kopumā Latvijas izlase noslēgusi turnīru devītajā vietā.

2024. gada pasaules hokeja čempionāts norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā no 10. līdz 26. maijam.

Mūsu hokejisti šo čempionātu aizvada B grupā Ostravā, tiekoties ar ar Polijas, Francijas, Kazahstānas, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas un ASV valstsvienībām.