TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Zeltiņš par OHL un klubu budžetiem Latvijā

OHL kauss, Hokejazinas.com

Cik liels budžets nepieciešams, lai paceltu OHL kausu? | FOTO: Ruslans Antropovs

Latvijas hokeja kluba “Zemgale/LBTU” direktors Aivars Zeltiņš sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par nepieciešamo kluba budžetu dalībai “Optibet” hokeja līgā.

Jūlijā HK “Liepāja” valdes loceklis Andrejs Žukovs sarunā ar Hokejaziņām pauda viedokli, cik lielam būtu jābūt kluba budžetam, lai sekmīgi varētu aizvadīt pilnu sezonu OHL.

“Tikai ar pašvaldības atbalstu virslīgas komandu mēs nevarētu nokomplektēt, bet veidot komandu tikai tādēļ, lai tā būtu, taču bez mērķiem – nav vērts. Vērtīgāk ir ieguldīt naudu jaunajos hokejistos. Lai spēlētu virslīgā, komandas budžetam būtu nepieciešami 400 000 eiro. Federācija mums nav palīdzējusi ne ar vienu kapeiku. Protams, ka būtu labi, ja kluba piramīdas augšā ir lielā komanda, taču, ja tam nav līdzekļu, tad esošā nauda ir jāizmanto bērnu un jauniešu hokejam,” šovasar Hokejaziņām sacīja Žukovs.

Jelgavas kluba direktors Zeltiņš daļēji piekrita šim apgalvojumam, taču sacīja, ka var aizvadīt sezonu arī ar mazāku budžetu, bet, lai gūtu panākumus, tam jābūt tomēr lielākam par minēto summu.

“Mana atbilde būs pavisam skaidra – var sezonu aizvadīt arī ar mazāku budžetu, bet komandai tad būs ļoti grūti konkurēt ar vadošajām vienībām. Lai konkurētu ar vadošajām komandām un sasniegtu izvirzītos mērķus, es teiktu, ka šim budžetam jābūt pat lielākam [par 400 000 eiro sezonā – M.L.].

Mūsu budžets ir mazāks nekā tas bija pērn, kad spēlējām “Mestis” līgā. Pērn mums bija ļoti lielas energoresursu izmaksas. Jāsaka, ka arī hokejistu algu budžeti katrā klubā ir dažādi, bet neapšaubāmi ar pārsimts tūkstošu lielu budžetu Latvijā konkurētspējīgu klubu nav iespējams uzturēt,” norādīja Zeltiņš.

Tikmēr vērtējot OHL aizvadīto pusotru mēnesi, Jelgavas kluba vadītājs piekrīt, ka sākotnēji no Lietuvas klubiem tika gaidīta sīvāka pretestība.

“Arī mēs gaidījām, ka Lietuvas klubi būs spēcīgāki. Pirms Kontinentālā kausa aizvadījām divas spēles, kurās pa mūsu vārtiem tika izdarīti tikai nedaudz vairāk par desmit metieniem, un šādas spēles nepalīdz sagatavoties nopietnākiem mačiem. Esmu jau vairākkārt teicis, ka jāpalielina spēļu skaits ar līdzvērtīgiem pretiniekiem. Priecē, ka atgriezies “Kurbads”, arī “Prizma” sezonas sākumā demonstrē labu spēli, bet izskatās, ka divas no trim Lietuvas komandām nav progresējušas. Ceru, ka klubi izdarīs secinājumus.

Pieļauju, ka būtu jāveido kāda jauna līga, piemēram, Ziemeļvalstu vai Skandināvijas čempionāts, kas norisinātos paralēli nacionālajam čempionātam, kā tas notiek ar Kontinentālo kausu vai Čempionu līgu. Vadošajiem klubiem būtu iespēja samērot spēkus ar līdzvērtīgām komandām. Man patika pērn paustā Arta Ābola frāze, kurā viņš teica, ka dažreiz labs treniņš ir vērtīgāks par spēli ar vāju pretinieku,” piebilda kluba direktors.

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)