TIKAI HOKEJAZINAS.COM

HK “Liepāja” valdes priekšsēdētājs: OHL sezonai vajag 400 000 eiro

HK Liepāja, Hokejazinas.com

HK Liepāja | FOTO: Optibet hokeja līga

HK “Liepāja” valdes priekšsēdētājs Andrejs Žukovs sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par kluba tuvākajiem nākotnes plāniem, kā arī atklāja, ka Liepājā tiks uzstādīts piemineklis leģendārajam vārtsargam Mihailam Vasiļonokam.

HK “Liepāja” “Optibet” hokeja līgā (OHL) iepriekšējo reizi spēlēja 2021./2022. gada sezonā, kad sasniedza pusfinālu, kurā piekāpās “Zemgale/LLU” komandai. 2022. gada martā, pēc Krievijas agresijas sākšanās Ukrainā, Latvijas Hokeja federācija (LHF) aizliedza Krievijas un Baltkrievijas hokejistiem spēlēt OHL. Šis lēmums visvairāk skāra tieši Liepājas komandu, jo šī kluba rindās spēlēja pieci krievu un viens baltkrievu spēlētājs.

Kluba un LHF starpā izvērtās domstarpības, bet sekas turpinājās 2022. gada vasarā, kad liepājnieki paziņoja, ka nepiedalīsies OHL jaunajā sezonā. Kā vienu no galvenajiem iemesliem klubs minēja finansiālo situāciju, taču hokeja aprindās uzplauka runas, ka nespēlēšana Latvijas čempionātā ir saistīta ar jau iepriekš minēto LHF lēmumu un abu pušu attiecību pasliktināšanos. Liepājas kluba pārstāvis Hokejaziņām ieskicēja esošo situāciju vēju pilsētā.

“Vienā no Liepājas vidusskolām esam izveidojuši sporta klasi, kurā jaunieši varēs pievērsties dažādiem sporta veidiem, tajā skaitā arī hokejam. Notiek nometnes, ar infrastruktūru viss ir kārtībā, un viss iet uz priekšu. Jaunajā sezonā HK “Liepāja” OHL nespēlēs, to varu apgalvot simtprocentīgi, bet par tuvāko nākotni grūti kaut ko teikt. Patlaban akcentu liekam uz jauniešu komandām. Nākamsezon jaunieši spēlēs Somijas čempionātā, bet, lai spēlētu virslīgā, mums nav finansiālu resursu.

Liepājas kluba aiziešanai no OHL bija daudz aspektu, bet nevēlos par to skaļi runāt. Sponsora “UPB” aiziešana no kluba nebija galvenais iemesls, kādēļ mēs atteicāmies spēlēt. Tikai ar pašvaldības atbalstu virslīgas komandu mēs nevarētu nokomplektēt, bet veidot komandu tikai tādēļ, lai tā būtu, taču bez mērķiem – nav vērts. Vērtīgāk ir ieguldīt naudu jaunajos hokejistos. Lai spēlētu virslīgā, komandas budžetam būtu nepieciešami 400 000 eiro. Federācija mums nav palīdzējusi ne ar vienu kapeiku. Protams, ka būtu labi, ja kluba piramīdas augšā ir lielā komanda, taču, ja tam nav līdzekļu, tad esošā nauda ir jāizmanto bērnu un jauniešu hokejam.

Mēs neesam kategoriski pret atgriešanos virslīgā, pie tā tiek strādāts un skatāmies, kā mainās situācija un apstākļi. Piekrītu, ka Latvijas hokeja kartē pietrūkst Liepājas pieaugušo komanda.”

Šī gada aprīlī mūžībā devās leģendārais Latvijas hokeja vārtsargs un HK “Liepāja” prezidents Mihails Vasiļonoks. Andrejs Žukovs teic, ka klubs ir nolēmis izveidot Mihaila Vasiļonoka piemiņas fondu, kā arī pie Liepājas ledus halles bijušajam vārtsargam uzstādīt pieminekli.

“Pie halles izveidosim pieminekli mūsu leģendārajam vārtsargam, un paredzam, ka to izdosies atklāt nākamā gada aprīlī, kad atzīmēsim viņa aiziešanas gadadienu,” piebilda kluba valdes priekšsēdētājs.

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)