TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Vītoliņš par novembra sastāvu: Bez Andersona un citiem, bet ar Vītolu vārtos

Toms Andersons, Hokejazinas.com

Toms Andersons aizvadītajā pasaules čempionātā spilgti debitēja izlases rindās. / FOTO: LHF

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā ar “Hokejazinas.com” atklāja dažus hokejistus, kurus vēlētos redzēt novembrī gaidāmajās pārbaudes spēlēs.

Hokejaziņas jau vēstīja, ka Latvijas izlase novembrī aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Francijas hokejistiem. Latvijas Hokeja federācija drīzumā spēlētājiem uz Eiropas klubiem nosūtīs izsaukumus, savukārt izlases galvenais treneris ar dažiem no hokejistiem jau ir runājis vai arī plāno sazināties.

“Rīgā turnīrs nenotiks, taču, aizvadot divas spēles ar Franciju, spēļu skaits nemainās. Patīkami, ka spēlēsim Latvijā, jo spēlētājiem būs iespēja satikt savas ģimenes. Uz izlasi vēlos uzaicināt pārsvarā tos hokejistus, kuri aizvadītajā pavasarī bija tuvu izlasei vai arī nespēja ierasties. Izlases rīcībā bija spēlētāji, kuriem bija mazāks spēles laiks, un šādus hokejistus ir plāns redzēt novembrī.

Piemēram, Mārtiņš Dzierkals vēl ir salīdzinoši gados jauns spēlētājs, un viņam varbūt varētu pārbaudes spēlēs atvēlēt vietu pirmajā maiņā kā vadošajam uzbrucējam. Arī Georgam Golovkovam varētu dot iespēju sevi parādīt. Haralds Egle bija kopā ar izlasi visu sagatavošanās posmu, taču sastāvā neiekļuva. Eduards Tralmaks spēlē Čehijā, un būtu labi redzēt, kā viņš izskatās izlases rindās. Intereses lokā ir arī Oskars Lapinskis, kurš traumas dēļ nevarēja palīdzēt izlasei. Jāpiemin arī Renārs Krastenbergs, kurš skaitās gados jauns hokejists. Nav zināms, vai viņa pārstāvētais klubs Šveicē pagarinās ar viņu līgumu, taču iespējams, ka viņam varbūt novembrī svarīgāk ir palikt kopā ar komandu,” sacīja Vītoliņš.

Trenerim ir padomā arī daži vārtsargi, kurus viņš vēlas redzēt sastāvā, taču ar katru no viņiem plāno sazināties individuāli.

“Plāns ir sazināties ar vārtsargiem un uzzināt katra individuālo situāciju. Ēriku Vītolu viennozīmīgi izsauksim, jo viņš jau pērn bija izlasē. Runāšu ar Ivaru [Punnenovu – M.L.], ja viņš izteiks vēlēšanos atbraukt novembrī, vienu no spēlēm es viņam uzticētu vārtos, jo pasaules čempionātā viņš spēlēja ļoti maz. Viņš ir labs vārtsargs. Lozannas komandā abi vārtsargi bieži rotē, bet viņš rāda šosezon labu sniegumu.”

Treneris Hokejaziņām arī piebilda, ka ir spēlētāji, kurus viņš neplāno novembra pauzē izsaukt uz izlasi.

“Šoreiz nesaukšu Tomu Andersonu un, iespējams, Rodrigo Ābolu, jo vēlos šajās spēlēs redzēt nedaudz jaunākus hokejistus. Septembra sākumā šķita, ka aicināšu Denisu Smirnovu, bet viņš guva traumu, līdz ar to nevar zināt, kas var notikt tuvākajā laikā.”

 

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)