IEPAZĪŠANĀS CASHBACK LĪDZ 100 EUR!
Saņemt

TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Sirds pārsitieni varēja maksāt karjeru: Kriša Lipsberga pieredze

Krišs Lipsbergs, Hokejazinas.com

Krišs Lipsbergs | FOTO: HK Mogo/LSPA

“Optibet” hokeja līgas (OHL) kluba “Mogo/LSPA” aizsargs Krišs Lipsbergs sarunā ar “Hokejazinas.com” atklāja, ka pirms diviem gadiem veselības problēmu dēļ bija tuvu tam, lai pārtrauktu spēlēt hokeju un noslēgtu savu karjeru.

Krišs Lipsbergs (29) “Mogo/LSPA” rindās aizvada savu septīto sezonu. Šo gadu laikā aizsargs Latvijas čempionātā ir izcīnījis bronzu, sudrabu un zeltu, kā arī divas reizes ieguvis Latvijas kausu. Šosezon 20 spēlēs Lipsbergs ir guvis divus vārtus un atdevis 11 rezultatīvas piespēles. Tikmēr “Mogo/LSPA” ir tabulas līderi, nule kā uzstādot jaunu Latvijas rekordu, izcīnot 21 uzvaru pēc kārtas.

 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR

“Protams, ka jāciena ir visi pretinieki, bet šādas spēles kā pret Rīgas “Dinamo” mums ir visinteresantākās. Ātrs, aktīvs un ass hokejs. Vienīgi žēl, ka šādu spēļu šosezon mums ir maz. Šādos mačos var izbaudīt hokeju, jo kā spēlētājs esi iekšā spēlē visas 60 minūtes un nepārtraukti ir jākoncentrējas. Citās spēlēs rezultāts ļauj atstlābināties, taču pret vadošajām komandām jāspēlē līdz galam.

Es nejūtu, ka būtu viens no vecākajiem spēlētājiem komandā, jo laukumā jūtos labāk varbūt nekā gados jaunāki čaļi (smejas). Ar jaunajiem ir patīkami spēlēt kopā un nodot savas zināšanas. Viņi arī prasa pēc padoma, savukārt, kad es biju jaunāks, tad kopā ar vienaudžiem kautrējāmies pieredzējušajiem spēlētājiem uzdot jautājumus un sēdējām klusi stūrī.”

Krišs savas karjeras laika ir spēlējis arī Zviedrijā un Polijā. Aizsargs teic, ka arī pēdējo gadu laikā ir bijuši piedāvājumi doties spēlēt uz Eiropu, taču prioritātes ir citas.

“Pēc pirmajām sezonām “Mogo/LSPA” bija labi piedāvājumi no Eiropas klubiem, taču paralēli hokejam es sāku strādāt un hokeju vairs neizvirzīju priekšplānā. Nākamgad man paliks 30, un negribu vairs skraidīt apkārt pa pasauli. Nesen pabeidzu augstskolu un raugos nākotnē. Uzskatu, ka spēlēšu vēl piecus, sešus gadus, lai gan var paskatīties uz Krišjāni Rēdlihu, kuram ir pāri 40 gadiem, un viņš joprojām vēl spēlē. Ja nebūtu darbs un ģimene, visticamāk, būtu devies spēlēt atkal uz ārzemēm.

Ja runājam par “Mogo/LSPA” jaunajiem čaļiem, tad uzskatu, ka ir komandā spēlētāji, kuri, sevi pierādot, var aizbraukt uz ārzemēm. Viens veiksmīgs gads kādā no līgām var karjeru pavirzīt uz augšu. Lai tā notiktu, ir daudz jāstrādā. Par piemēru varu minēt Georgu Golovkovu, kurš ir izsities līdz Zviedrijas pēc spēka 2. līgai.”

Krišs Lipsbergs, Hokejazinas.com
Krišs Lipsbergs | FOTO: HK Mogo/LSPA

Aizsarga sakarā jāpiemin arī kāds ne pārāk patīkams notikums, kas hokejistu piemeklēja Covid-19 sezonas laikā. Proti, Krišam bija sirds pārsitieni, un spēlētājs bija spiests paņemt pauzi no hokeja, lai veiktu veselības pārbaudes. Slodzes testi un analīzes toreiz apstiprināja, ka satraukumam ir pamats.

“Jā, atzīstu, bija man sirds pārsitieni, un ja šādas runas kaut kur izskanēja, tad, visticamāk, tā bija taisnība. Tajā sezonā vasarā veicu pārbaudes, kuras apstiprināja veselības problēmas, taču jāatzīst, ka pārsitieni man jau bija tad, kad spēlēju HK “Rīga” rindās. Covid-19 sezonā nācās izlaist pusgadu, bet pēc tam ar veselību viss bija labi. Tobrīd pieņēmu domu, ka man var nākties arī noslēgt karjeru, jo veselība ir svarīgāka par hokeju. Es varēju turpināt karjeru, taču par savu veselības stāvokli atbildību uzņemtos es, nevis klubs. Tagad ar veselību viss ir kārtībā.

Kā vienu no nākotnes mērķiem izvirzu atkal iegūt Latvijas čempionāta zeltu. Neesmu pētījis, kāds ir sakrāto punktu rekords starp aizsargiem virslīgā, taču būtu labs izaicinājums šo rekordu pārspēt. Un vēl es vēlētos aizvadīt Latvijas izlasē kādu pārbaudes spēli, lai gan domāju, ka mūsu virzienā neviens tik un tā neskatās. Bet dzīvē var gadīties visādi,” piebilda aizsargs.

 

 

 

 

 

 

 • 5/5
  Bonuss
  SPORTA IEPAZĪŠANĀS BONUSS LĪDZ 165€ BEZMAKSAS LIKMĒS
 • 5/5
  Bonuss
  3 X 100% BEZRISKA LIKMES
 • 5/5
  Bonuss
  75€ BONUSA LIKME
Komentāri (0)