TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Novembra MVP Ančs: Savai statistikai jau sen nesekoju līdzi

Henrijs Ančs, Hokejazinas.com

Henrijs Ančs #33 joprojām ir kluba pirmais numurs vārtos | FOTO: Mogo/LSPA

“Optibet” hokeja līgas (OHL) kluba “Mogo/LSPA” vārtsargs Henrijs Ančs sarunā ar Hokejaziņām sacīja, ka saņemtais līgas atzinums par novembra MVP viņam bijis pārsteigums.

Hokejaziņas jau vēstīja, ka 33 gadus vecais Ančs tika atzīts par OHL novembra labāko vārtsargu. Sešās novembra spēlēs vārtsargs vidēji ielaida 1,50 ripas un atvairīja 92,59 % pretinieku metienu. Visās sešās spēlēs Ančs palīdzēja klubam izcīnīt uzvaras.

“Jāsaka godīgi – negaidīju šādu atzinību. Nogāju nost no ledus un redzēju telefonā atsūtītas īsziņas ar apsveikumiem un informāciju, ka esmu atzīts par mēneša labāko hokejistu. Klubam bija daudz spēļu, taču vēlētos vairāk maču pret tādiem pretiniekiem kā “Kurbads” un “Zemgale/LBTU”. Arī ar Kauņas komandu ir grūti spēlēt, īpaši tad, kad tā “ieķeras rezultātā”.

Savu statistiku jau sen vairs neskatos, bet galvenokārt koncentrējos komandas uzvarai. Galvenais ir noturēt savu spēli vienā līmenī, lai nav lielu kritumu. Šosezon vairākās spēlēs ielaidu muļķīgus vārtus, un es teiktu, ka katrā mačā pa vieniem šādiem zaudētiem vārtiem ir bijis. Tas pabojā statistiku. Tā gan ir laba, taču ne tik spīdoša, kā es vēlētos,” secina Ančs.

Ančam šosezon aiz muguras komandā ir 20 gadus vecais vārtsargs Olivers Bantersons, kurš aizvadījis pagaidām četras spēles. Ančs saka, ka Bantersons HS “Rīga” sistēmā skolojies pie vārtsargu trenera Sergeja Kuzņecova, kurš iemācījis spēlēt konkrētā stilā, taču mūsdienu hokejā vārtsargiem prasības ir mainījušās.

“Oliveram ir laba pozīcijas izvēle, bet pieklibo auguma parametri. Viņš iepriekš trenējās pie Sergeja Kuzņecova, apgūstot veco spēles stilu, taču mūsdienās tas īsti neder, jo hokejs ir citādāks un vārtsargiem būtiskas ir daudzas nianses, katrs sīkums. Es daudz skatos dažādu treneru video un secinu, ka varētu kaut ko aizgūt un iemācīt citiem, taču tad uzdodu sev jautājumu, vai es pats tā daru. Bet uzskatu, ka aptuveni par 80 % ir iespējams izmainīt spēles stilu, kas ir ielikts jaunības dienās,” norāda Ančs.

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)