Saintula pirms PČ: Sieviešu izlasē ir trīs profesionālas hokejistes

Hannu Saintula, Hokejazinas.com
Hannu Saintula | FOTO: LHF

Latvijas sieviešu hokeja izlases galvenis treneris Hannu Saintula pirms gaidāmā 2024. gada I divīzijas B grupas pasaules čempionāta sacīja, ka ir apmierināts ar čempionāta sastādīto kalendāru, kas pirmajā spēlē Latvijas hokejistes savedis kopā ar spēcīgo Slovākiju.

Pasaules čempionātā I divīzijas B grupas turnīrs norisināsies no 31. marta līdz 6. aprīlim Rīgā. Latvijas sieviešu hokeja izlasei pretī stāsies Itālijas, Lielbritānijas, Polijas, Slovākijas un Slovēnijas valstsvienība. Šodien tika paziņots arī izlases sastāvs.

“Paldies Latvijas Hokeja federācijai par atbalstu šo gadu garumā, kopš esmu šeit. Izlase ir gados jauna, pērn kopā ar federāciju nolēmām, ka vēlamies nokomplektēt gados jaunāku sastāvu. Mums septiņas spēlētājas nākamgad varēs pārstāvēt U-18 izlasi, bet sešas ir dzimušas pirms 2000. gada. Uzskatu, ka izlasē ir laba ķīmija un pieredzējušās hokejistes var būt kā labs paraugs jaunajām.

Man bija tikšanās ar komandas kapteini un asistentēm, kurā izlēmām, ka turnīra laikā iesim soli pa solim. Redzēsim, kā sāksim šo čempionātu. Pirmā spēle mums būs ar spēcīgo Slovākijas valstsvienību, un tā parādīs, kādā gatavībā mēs esam. Slovākietes šajā turnīrā ir galvenās favorītes, viņas vēlas iekļūt nākamajā divīzijā. Ar katru nākamo maču mums būs jāparāda arvien labāks sniegums. Man patīk, ka pirmā spēle būs pret spēcīgu pretinieku, jo treneri pēc tās varēs uzreiz izdarīt secinājumus,” sacīja Saintula.

Izlases galvenais treneris norāda, ka Latvijas valstsvienībā profesionālas hokejistes var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem, kamēr pretinieku komandās situācija ir krietni labāka.

“Citās izlasēs ir vairāk profesionālu spēlētāju, bet mūsu komandā Linda Rulle, kura ikdienā spēlē Ročesteras universitātē ASV, kā arī māsas Apsītes [“DEC Salzburg Eagles”], kuras ar savu darbu un attieksmi parāda, ka skaitās profesionāles. Vēl vairākas vietējās hokejistes ir progresējušas,” piebilda izlases galvenais treneris.

Biļetes uz visām spēlēm pieejamas portālā www.passportix.eu vai uz vietas “Volvo” ledus hallē, kad spēles aizvadīs Latvijas sieviešu izlase. Biļetes cena uz vienu Latvijas izlases spēli ir pieci eiro

 

Autors: Mārtiņš Lācis

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)