Latvijas sieviešu izlase salūst otrajā periodā un PČ sāk ar sagrāvi (VIDEO)

Ar zaudējumu 2024. gada I divīzijas B grupas pasaules čempionātu šovakar uzsāka Latvijas sieviešu hokeja izlase, kas “Volvo” sporta centrā pirmajā spēlē ar 1:7 (1:1, 0:6, 0:0) piekāpās turnīra galvenajai favorītei Slovākijai.

Anna Lagzdiņa mača sestajā minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, izvirzīja Latvijas izlasi vadībā, bet pirmās trešdaļas pēdējā sekundē Janka Hlinkova vairākumā pārspēja Kristiānu Apsīti un atjaunoja uz tablo līdzsvaru.

Barbora Kapičakova 24. minūtē pirmoreiz mačā izvirzīja Slovākijas valstsvienību vadībā. Otrā perioda vidū slovākietes guva divus vārtus 22 sekunžu laikā, izceļoties Tatjanai Blihovai un Līvijai Kubekovai, un ieguva jau trīs vārtu pārsvaru.

Ema Tothova 36. minūtē panāca uz tablo 5:1, bet 38. minūtē, izceļoties mazākumā, guva savus otros vārtus mačā un vēl vairāk nostiprināja Slovākijas izlases vadību. Trīs sekundes līdz otrās trešdaļas beigām savus otros vārtus spēlē guva arī Kapičakova, kura panāca jau 7:1.

Otrajā periodā slovākietes pa Apsītes vārtiem izpildīja 29(!!!!!) metienus. Mūsu hokejistes atbildēja vien ar trīs metieniem.

Pēdējā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās. Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīta Kristiāna Apsīte, kura atvairīja 44 no 51 (86,27%) metiena. Mūsu hokejistes pa pretinieču vārtiem izpildīja tikai 21 metienu.

Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs jau rītvakar, plkst. 19:30 tiekoties ar Itālijas izlasi, kas turnīra ievadā ar 0:1 piekāpās Lielbritānijas hokejistēm.

Turnīra turpinājumā Latvijas valstsvienība krustos nūjas arī ar Slovēnijas, Polijas un Lielbritānijas izlasēm.

Pasaules čempionāta I divīzijas B grupas turnīrs Rīgā norisināsies līdz 6. aprīlim.

Biļetes uz visām spēlēm pieejamas portālā www.passportix.eu vai uz vietas “Volvo” ledus hallē, kad spēles aizvadīs Latvijas sieviešu izlase. Biļetes cena uz vienu Latvijas izlases spēli ir pieci eiro.

Autors: Rainers Rogs