K. Apsītei fantastisks sniegums, Latvijas dāmu izlase smagā cīņā pārspēj Itāliju (VIDEO)

Pirmo uzvaru 2024. gada I divīzijas B grupas pasaules čempionātā šovakar izcīnīja Latvijas sieviešu hokeja izlase, kas “Volvo” sporta centrā turnīra otrajā spēlē smagā cīņā ar 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) pārspēja Itālijas hokejistes.

Pirmajā trešdaļā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus. Itālijas hokejistes 27. minūtē nopelnīja divus noraidījumus nepilnas pusminūtes laikā, dodot iespēju Latvijas valstsvienībai 94 sekundes spēlēt piecatā pret trim pretiniecēm. Mūsu hokejistes vairākuma laikā izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, taču nespēja pārspēt sāncenšu vārtsardzi.

Nepilnas divas minūtes līdz otrā perioda beigām Latvijas izlase izvirzījās vadībā, kad pēc Annas Kubliņas piespēles ripu pretinieču vārtos pāradresēja Agnese Apsīte. Mūsu komandas prieki gan nebija ilgi – pēc 46 sekundēm Aurora Abatangelo pārspēja Kristiānu Apsīti un panāca uz tablo 1:1.

Nepilnas sešas ar pusi minūtes līdz pamatlaika noslēgumam Krista Jipa-Čaka, nodemonstrējot savu individuālo meistarību, atguva Latvijas valstsvienībai vadību. Pēc dažām minūtēm Itālija nomainīja vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju. To izmantoja Karīna Šilajāne, kura 58. minūtē raidīja ripu tukšajā pretinieču cietoksnī un panāca uz tablo 3:1.

Itālijas hokejistes gan nepadevās. Mūsu komandas pretinieces vēlreiz nomainīja vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju un 48 sekundes līdz pamatlaika beigām samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, taču latvietes nosargāja uzvaru. Mūsu dāmām šis bija pirmais panākums turnīrā.

Par vienu no mača galvenajām varonēm kļuva Kristiāna Apsīte, kura atvairīja 42 no 44 (95,45%) metieniem.

Atgādināsim, ka pasaules čempionāta ievadā Latvijas izlase ar 1:7 piekāpās Slovākijas hokejistēm.

Pēc divām aizvadītām spēļu kārtām Latvijas valstsvienība ar trīs punktiem ieņem ceturto vietu sešu komandu konkurencē.

Nākamo spēli mūsu hokejistes aizvadīs 3. aprīlī, plkst. 19:30 tiekoties ar Slovēnijas izlasi.

Pasaules čempionāta I divīzijas B grupas turnīrs Rīgā norisināsies līdz 6. aprīlim.

Turnīra uzvarētājas pakāpsies uz I divīzijas A grupu, bet pēdējās vietas ieguvējas izkritīs uz II divīzijas A grupu. Visas Latvijas izlases spēles tiešraidē rādīs kanāls TV4, bet visas turnīra spēles būs redzamas IIHF YouTube kanālā.

Biļetes uz visām spēlēm pieejamas portālā www.passportix.eu vai uz vietas “Volvo” ledus hallē, kad spēles aizvadīs Latvijas sieviešu izlase. Biļetes cena uz vienu Latvijas izlases spēli ir pieci eiro.