Latvijas dāmu izlase pārspēj Lielbritāniju un izcīna sudraba godalgas (VIDEO)

Sudraba medaļas 2024. gada I divīzijas B grupas pasaules čempionātā šovakar izcīnīja Latvijas hokejistes, kas “Volvo” sporta centrā turnīra pēdējā spēlē ar 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) pārspēja Lielbritānijas valstsvienību.

Elizabete Sondersa jau trešajā minūtē izvirzīja Lielbritānijas izlasi vadībā, bet pirmās trešdaļas izskaņā Emīlija Jakovļeva, realizējot skaitlisko vairākumu, panāca uz tablo 1:1.

Latvijas valstsvienības kapteine Līga Miljone 34. minūtē nopelnīja soda metienu, kuru pati skaistā veidā realizēja, pirmoreiz mačā izvirzot Latvijas komandu vadībā. Prieki gan nebija ilgi – jau pēc 48 sekundēm Ketrina Marsdena atjaunoja uz tablo līdzsvaru.

Linda Rulle 44. minūtē, vairākumā izpildot perfektu metienu, atguva Latvijas izlasei vadību. Pamatlaika izskaņā Lielbritānijas valstsvienība nomainīja vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju, taču mājinieces nosargāja uzvaru.

Kristiāna Apsīte atvairīja 49 no 51 (96.07%) pretinieču metiena.

Latvijas izlase, piecās spēlēs izcīnot desmit punktus, turnīru noslēdza otrajā vietā sešu komandu konkurencē, priekšā sev palaižot tikai turnīra galveno favorīti Slovākiju, kas nākamgad spēlēs I divīzijas A grupā.

Par turnīra MVP jeb vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Latvijas izlases uzbrucēja Karīna Šilajāne, kura piecās spēlēs nopelnīja deviņus (3+6) punktus.