Latvijas dāmu izlase izlaiž divu vārtu pārsvaru un bullīšos zaudē Slovēnijai (VIDEO)

Otro zaudējumu 2024. gada I divīzijas B grupas pasaules čempionātā šovakar piedzīvoja Latvijas sieviešu hokeja valstsvienība, kas “Volvo” sporta centrā turnīra trešajā spēlē bullīšos ar 3:4 (1:0, 2:3, 0:0, 0:0, 0:1) piekāpās Slovēnijas izlasei.

Latvijas valstsvienība 14. minūtē izvirzījās vadībā, kad Agnese Apsīte, izmantojot burzmu pretinieču vārtu priekšā, ieraidīja ripu sāncenšu cietoksnī.

Otrās trešdaļas ievadā pēc rupjas Kristiānas Apsītes kļūdas Gaja Pezdira panāca uz tablo 1:1, tomēr pretinieču prieki nebija ilgi. Anna Katrīna Lagzdiņa 27. minūtē bija pirmā pie Slovēnijas vārtsardzes atsistās ripas, nogādājot to vārtos, un atguva Latvijas izlasei vadību.

Otrā perioda vidū Latvijas valstsvienības kapteine Līga Miljone pēc lieliska solo reida panāca uz tablo 3:1, taču līdz pārtraukumam slovēnietes atjaunoja uz tablo neizšķirtu. Arvena Nīlandere 32. minūtē, vārtu priekšā mainot ripas lidojuma virzienu, samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet astoņas sekundes pirms otrās trešdaļas beigām Nadja Vakaričiča vairākumā ar spēcīgu metienu panāca 3:3.

Ne trešajā periodā, ne papildlaikā nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās. Pēcspēles metienu sērijā, pateicoties diviem Sāras Konfidenti precīzajiem metieniem, Slovēnijas izlase izrāva uzvaru. Latvijas valstsvienība realizēja tikai vienu no sešiem bullīšiem. Vienīgo reizi pretinieču vārtsardzi pēcspēles metienu sērijā pārspēja Linda Rulle.

Apsīte šovakar atvairīja 34 no 37 (91,89%) metieniem un tika galā ar četriem no sešiem pretinieču izpildītajiem bullīšiem.

Latvijas izlase ar četriem punktiem trīs spēlēs ieņem trešo vietu sešu komandu konkurencē.

Nākamo spēli mūsu hokejistes aizvadīs 5. aprīlī, plkst. 19:30 tiekoties ar Polijas izlasi.

Pasaules čempionāta I divīzijas B grupas turnīrs Rīgā norisināsies līdz 6. aprīlim.

Turnīra uzvarētājas pakāpsies uz I divīzijas A grupu, bet pēdējās vietas ieguvējas izkritīs uz II divīzijas A grupu. Visas Latvijas izlases spēles tiešraidē rādīs kanāls TV4, bet visas turnīra spēles būs redzamas IIHF YouTube kanālā.

Biļetes uz visām spēlēm pieejamas portālā www.passportix.eu vai uz vietas “Volvo” ledus hallē, kad spēles aizvadīs Latvijas sieviešu izlase. Biļetes cena uz vienu Latvijas izlases spēli ir pieci eiro.