Buncis: Sieviešu hokeja pieaugums Latvijā – viens no lielākajiem pasaulē

Edgars Buncis, hokejazinas.com
Edgars Buncis | Foto: LHF

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) sporta direktors Edgars Buncis pirms gaidāmā 2024. gada I divīzijas B grupas pasaules čempionāta sievietēm sacīja, ka sieviešu hokejs pēdējos gados Latvijā kļūst populārāks.

Pasaules čempionātā I divīzijas B grupas turnīrs norisināsies no 31. marta līdz 6. aprīlim Rīgā. Latvijas sieviešu hokeja izlasei pretī stāsies Itālijas, Lielbritānijas, Polijas, Slovākijas un Slovēnijas valstsvienība. Šonedēļ tika paziņots arī izlases sastāvs.

“Izmantojām iespēju pērn pieteikties rīkot pasaules čempionātu sievietēm Rīgā, jo mūsu meitenes tika vienu divīziju augstāk. Jāteic, ka pēdējos gados mums ir izdevies izveidot arī U-18 meiteņu izlasi, un kopējās tendences pasaulē liecina, ka meiteņu hokejs attīstas. Tam piemērs ir Ziemeļamerika, kur šosezon tika izveidota sieviešu Nacionālā hokeja līga. Iespējas meitenēm hokejā paveras tikpat plašas kā puišiem. Eiropā meiteņu hokeja turpina attīstīties. Vēlamies popularizēt meiteņu hokeju Latvijā, aicinot meitenes iesaistīties hokejā. Treneri pierādījuši, ka māk iemācīt hokeju.

Kopumā vīriešu izlases panākumi nav ietekmējuši sieviešu hokeju, bet meitenes dažadās Latvijas pilsētās un klubos sākušas vairāk trenēties. Pieaugums sieviešu hokejā Latvijā procentuāli ir viens no lielākajiem pasaulē. Protams, par procentiem vienmēr runāt ir viegli, ja no cipara 1 pieaugums seko 5, bet tas ir fakts. Ceru, ka šis čempionāts vēl vairāk popularizēs sieviešu hokeju Latvijā,” sacīja Buncis.

LHF sporta direktors norāda, ka pasaules čempionātā Latvijas izlase nebūs favorītu lomā, taču jācenšas par uzvaru cīnīties katrā mačā. Viņš piebilst, ka septiņas meitenes ir jaunākas par 18 gadiem. Pirmā spēle turnīrā ar spēcīgo Slovākijas izlasi.

“Par spēļu grafiku atbildīga ir IIHF, kas to nosaka, vadoties pēc reitinga. Elites divīzijā dažas spēles ir iespējams pielāgot biznesa modelim un pārdošanas apjomiem, taču, ņemot vērā sieviešu čempionāta specifiku, mēs kalendāru nemainījām,” piebilda LHF sporta direktors.

Biļetes uz visām spēlēm pieejamas portālā www.passportix.eu vai uz vietas “Volvo” ledus hallē, kad spēles aizvadīs Latvijas sieviešu izlase. Biļetes cena uz vienu Latvijas izlases spēli ir pieci eiro

 

Autors: Mārtiņš Lācis

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)