Latvijas PČ pretiniecei Zviedrijai pievienojas SHL labākais vārtsargs un divi OS dalībnieki

Zviedrijas Hokeja asociācija savā mājaslapā publicējusi provizorisko Zviedrijas izlases sastāvu šonedēļ (20. un 21. aprīlī) paredzētajām pārbaudes spēlēm pret Dānijas valstsvienību.

Zviedrijas izlases galvenais treneris Jūhans Garpenlēvs pārbaudes mačiem pret Dāniju sarakstā ir iekļāvis 25 hokejistus – trīs vārtsargus, astoņus aizsargus un 14 uzbrucējus. Starp sarakstā iekļautajiem hokejistiem ir desmit spēlētāji, kuri vēl nebija pievienojušies izlasei iepriekšējā nedēļā.

Zviedrijas valstsvienības galvenais treneris uz valstsvienības treniņnometni ir uzaicinājis aizvadītās sezonas Zviedrijas hokeja līgas (SHL) aizvadītās sezonas labāko vārtsargu Jonasu Enrotu, kurš šajā sezonā bija latviešu uzbrucēja Rodrigo Ābola komandas biedrs ”Orebro” rindās.

Enrots aizvadītajā sezonā 42 regulārās sezonas spēlēs atvairīja 92,3% pretinieku metienu un vidēji mačā savā cietoksnī ielaida tikai divas ripas. Izslēgšanas mačos viņa statistika bija nedaudz pieticīgāka – astoņās spēlēs atvairīti 91,3% metienu un vidēji ielaisti 2,14 vārti.

Tāpat Zviedrijas izlases treniņnometni papildinājuši divi Pekinas olimpisko spēļu dalībnieki – aizsargs Jonatans Pudass un uzbrucējs Matiass Brome. Pudass olimpiskajās spēlēs ar sešos mačos sakrātiem pieciem (0+5) punktiem dalīja Zviedrijas valstsvienības rezultatīvākā aizsarga godu.

Zviedrijas izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, ir aizvadījusi divas pārbaudes spēles pret Norvēģijas hokejistiem. Pirmajā mačā zviedri piedzīvoja negaidītu zaudējumu papildlaikā ar 2:3, bet otrajā spēlē neatstāja pretiniekiem nekādas izredzes un svinēja panākumu ar 7:0.

Pasaules čempionāts Somijā sāksies 13. maijā. Zviedrija tajā spēlēs vienā apakšgrupā ar mājinieci Somiju, kā arī ASV, Čehiju, Latviju, Norvēģiju, Lielbritāniju un Austriju.

Autors: Rainers Rogs Avots: SweHockey

Komentāri (0)