Zviedrija sarūgtina zvaigžņoto Kanādu un izcīna pirmās medaļas kopš 2018. gada (VIDEO)

Šodien Čehijas pilsētā Prāgā 2024. gada pasaules hokeja čempionāta bronzas spēlē Kanādas hokeja izlase ar rezultātu 2:4 (0:1, 1:0, 1:3) piekāpās Zviedrijas valstsvienībai.

Tādā veidā šogad bronzas medaļas iegūst Zviedrijas izlase.

Pirmā perioda 13. minūtē Kārls Grundstrēms vārtu priekšā saņēma ripu un raidīja to tālajā stūrī, atklājot mača rezultātu.

Kanādietis Dilans Kozenss otrās trešdaļas ievadā panāca izlīdzinājumu ar precīzu metienu no uzbrukuma zonas vidus.

Nedaudz vēlāk Kanādas uzbrucējam Endrjū Mandžipane bija iespēja izvirzīt komandu vadībā, noguldot vārtsargu un ieturot lielu pauzi, taču pārmeta pāri vārtiem.

Trešā perioda 5. minūtē Pjērs Lūks Dubuā izvirzīja kanādiešus vadībā. Trešdaļas vidū zviedru kapteinis Ēriks Kārlsons ar spēcīgu tālmetienu panāca izlīdzinājumu. Četras minūtes vēlāk Kanādas vārtsargs Džordans Biningtons pieļāva kļūdu, atdodot neprecīzu piespēli, to izmantoja Grundstrēms un guva savus otros vārtus spēlē.

Punktu mačam pielika Markuss Johansons, kurš piecas sekundes līdz finālsirēnai ieraidīja ripu tukšos kanādiešu vārtos.

Kanādas vārtus sargāja Džordans Biningtons un atvairīja 29 no 32 metieniem, kamēr Zviedrijas vārtsargs Filips Gustavsons tika galā ar 20 no 22 metieniem.

Zviedrijai šī kļuvusi par pirmo medaļu kopš 2018. gada, kad izcīnīja zeltu.

Tikmēr Kanāda pirmoreiz kopš 2019. gada palikusi bez godalgām. Zīmīgi, ka Kanāda mačos par 3. vietu kopš 1995. gada piedalījusies piecas reizes, visās ciešot neveiksmi.