Seši hokejisti kandidēs uz IIHF gada labākā spēlētāja balvu

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) nosaukusi hokejistus, kas kandidēs uz 2023./2024. gada sezonas labākā hokejista balvu, vēstīts IIHF oficiālajā mājaslapā.

Uz balvas saņemšanu pretendēs seši hokejisti – vārtsargs Lukāšs Dostāls, aizsargi Ēriks Kārlsons un Romāns Josi, kā arī uzbrucēji Džons Tavaress, Kevins Fiala un Romāns Červenka.

Dostāls un Červenka kopā ar Čehijas izlasi kļuva par 2024. gada pasaules čempioniem, Josi un Fiala izcīnīja sudraba medaļas, taču Kārlsons tika pie bronzas. Tavaress ir vienīgais sarakstā iekļautais spēlētājs, kurš neizcīnīja medaļu šī gada PČ. Virkne hokejistu tika iekļauti turnīra simboliskajā izlasē.

23 gadus vecais Dostāls sargāja Čehijas vārtus astoņās spēlēs, atvairot 93,9% metienu un ielaižot vidēji 1,58 ripas spēlē. Viņš tika atzīts par turnīra labāko vārtsargu.

Josi desmit spēlēs guva trīs vārtus, atdeva deviņas rezultatīvas piespēles, sakrāja četras soda minūtes un pozitīvu lietderības koeficientu “+4”, kā arī saņēma labākā aizsarga balvu.

Kārlsons desmit mačos tika pie 11 (6+5) punktiem. 33 gadus vecais aizsargs ievāca pozitīvu lietderību “+9”.

27 gadus vecais Fiala astoņās spēlēs izcēlās ar septiņiem vārtu guvumiem un sešām rezultatīvām piespēlēm. Uzbrucējs tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju un labāko uzbrucēju.

Pieredzes bagātais Červenka desmit mačos guva trīs vārtus un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles.

Visbeidzot Kanādas kapteinis Tavaress deviņos mačos sakrāja 11 (2+9) punktus.

Kandidātu atlasi veica IIHF vēsturiskā komiteja. Lai pretendētu uz balvu nepieciešams piedalīties vismaz vienā IIHF rīkotajā pasaules čempionātā – pieaugušo, U-20 vai U-18.

Uzvarētājs tiks nosaukts 17. jūnijā. Balsošanā varēs piedalīties mediju pārstāvji, kuru balsis sastādīs 70% no balsojuma rezultātiem, kā arī IIHF locekļi – 30% balsu.

Zīmīgi, ka šis ir otrais gads kopš šādas balvas ieviešanas. Pērn to saņēma Konors Bedārds, taču 2. vietu ieņēma Artūrs Šilovs.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: IIHF

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)