Rītdienas Latvijas pretiniece Slovākija pieveic Franciju

Šodien 2024. gada pasaules hokeja čempionāta B grupas spēlē Slovākijas izlase ar rezultātu 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) apspēlēja Francijas valstsvienību.

Mača rezultāts tika atklāts četras sekundes līdz pirmā perioda beigām, kad Pāvols Regenda no vārtu priekšas pielaboja komandas biedra uzmetienu.

Otrās trešdaļas ievadā Libors Hudāčeks nomānīja pretspēlētāju un ar stipru metienu pārspēja Francijas vārtsargu. Septiņas minūtes vēlāk Hudāčēks pārtvēra ripu viduszonā un, šķērsojot zilo līniju, guva savus otros vārtus spēlē.

Četras minūtes līdz otrās trešdaļas beigām slovāku vārtsargs “nogulēja” Francijas hokejista Sašas Treja metienu, pirmoreiz mačā kapitulējot.

Trešā perioda devītajā minūtē aizsargs Mario Grmans ar tālmetienu panāca 4:1. Kad līdz mača beigām bija atlikušas nieka sešas sekundes, francūzis Florians Čakiašvili samazināja rezultāta starpību.

Slovākijas vārtsargs Samuels Hlavajs tika galā ar 25 no 27 metieniem. Francijas vārtus pirmās 40 minūtes sargāja Sebastians Īlonens, kurš atvairīja 11 no 14 metieniem, bet pēc tam viņu nomainījušais Kventīns Papilons neitralizēja astoņus no veiktajiem deviņiem raidījumiem.

B grupas turnīra tabulā Slovākija ar 11 punktiem piecās spēlēs ieņem 3. vietu, kamēr Francija ar izcīnītiem četriem punktiem piecās spēlēs ierindojas 6. pozīcijā.