Mājinieki čehi pazemo Zviedrijas vārtsargus un iekļūst PČ finālā (VIDEO)

Šodien 2024. gada pasaules hokeja čempionāta pusfinālā turnīra saimnieki Čehijas hokeja izlase ar rezultātu 7:3 (2:2, 3:1, 2:0) apspēlēja Zviedrijas valstsvienību un iekļuva turnīra finālā.

Pirmā perioda ceturtajā minūtē spēles rezultātu atklāja Zviedrijas izlases uzbrucējs Markuss Johansons, bet astotajā minūtē Dominiks Kubalīks izlīdzināja rezultātu.

Markuss Petersons devītajā minūtē vēlreiz deva priekšrocību zviedriem, taču Dāvids Kampfs desmitajā minūtē panāca neizšķirtu.

Otrās trešdaļas septītajā minūtē Ondrejs Kaše jau spēlē izvirzīja vadībā čehus, bet vien 16 sekundes vēlāk Mārtins Nečass dubultoja pārsvaru.

Desmitajā minūtē Dominiks Kubalīks guva piektos turnīra saimnieku vārtus, piespiežot Filipa Gustavsona nomaiņu pret Samuelu Ersonu. Joels Ēriksons Eks 16. minūtē vairākumā arī spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam.

Trešajā mača nogrieznī ar diviem vārtiem izcēlās Lukašs Sedlāks, palielinot mājinieku pārsvaru līdz četrām ripām.

Lai gan šķita, ka Sedlāks tika pie Hat-trick, metiens tukšos vārtos netika ieskaitīts aizmugures dēļ, kas gan nemainīja spēles iznākumu – Čehija iekļuvusi pasaules čempionāta finālā.

Lūkašs Dostals atvairīja 37 no 40 Zviedrijas izlases metieniem, bet Filips Gustavsons pirms nomaiņas tika galā ar 12 no 17 Čehijas valstsvienības raidījumiem. Samuels Ersons tika galā ar pieciem no sešiem atlikušajiem metieniem.

Finālā čehi tiksies ar Kanādas un Šveices dueļa uzvarētāju. Mačs paredzēts jau rītdien plkst. 21:20. Tikmēr Zviedrijas hokejisti par bronzu spēlēs ar iepriekšminētās cīņas zaudētāju jau rīt plkst. 16:20.