Kanāda atspēlējas un sagādā Somijai otro zaudējumu pēc kārtas (VIDEO)

Šodien 2024. gada pasaules hokeja čempionāta A grupas spēlē Kanādas izlase ar rezultātu 5:3 (2:2, 1:1, 2:0) apspēlēja Somijas valstsvienību.

Pusotru minūti pēc spēles sākuma rezultātu atklāja soms Jesse Puljujarvi. Divarpus minūtes vēlāk Valteri Pūstinens vairākumā dubultoja pārsvaru. Pirmā perioda otrajā pusē kanādieši “pamodās”, kad Dilans Kozenss vienus vārtus atguva. Nedaudz vēlāk Brendons Tanevs panāca izlīdzinājumu. Kanādietis izpildīja metienu, kuru vārtsargs atsita, bet cenšoties ripu satvert, tā šķērsoja vārtu līniju.

Otrās trešdaļas 17. minūtē Puljujarvi guva savus otros vārtus spēlē, atgriežot pārsvaru somiem. Pēc 22 sekundēm kanādiešu aizsargs Bouens Bairems saņēma noraidījumu līdz spēles beigām (5+20) par sitienu ar nūju. Tas gan nepatraucēja Kanādas aizsargam Ouenam Paueram nepilnu minūti vēlāk panākt neizšķirtu.

Trešā perioda vidū Brendons Heigels izvirzīja kanādiešus vadībā, panākot 4:3. Pēdējās divas minūtes Somija pavadīja spēlējot formātā “6 pret 5”. To 21 sekundi līdz beigām izmantoja kanādietis Dosons Mērsers, ieraidot ripu tukšos vārtos.

Kanādas vārtus sargāja Džordans Biningtons, atvairot 29 no 32 metieniem, kamēr Somijas vārtsargs Hari Seteri tika galā ar 17 no 21 metiena.

Kanādas izlase ar 14 punktiem piecās spēlēs ieņem 2. vietu A grupā, kamēr Somija ar izcīnītiem septiņiem punktiem ierindojas ceturtajā pozīcijā.