Šveice fanu pārpildītā “Arēna Rīga” pieveic Kanādu un turpina perfekto PČ (VIDEO)

Šodien 2023. gada pasaules hokeja čempionāta B apakšgrupas spēlē Šveices izlase ar rezultātu 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) pārspēja Kanādas valstsvienību.

Pirmajā periodā uz ledus bija redzams Šveices izlases pārsvars, taču komandas ar vārtu guvumiem neizcēlās.

Otrās trešdaļas devītajā minūtē Džo Veleno ar slidas asmeni iespēra Šveices kapteinim Nino Nīderraiteram, taču noraidījumu par rupjību saņēma Nīderraiters. Desmitajā minūtē kapteinis Tailers Tofoli realizēja Kanādas vairākumu, pārspējot aizsegto Leonardo Dženoni.

Vēlāk periodā Niko Hišīrs apmānīja kanādiešu aizsardzību un izlīdzināja rezultātu, bet 17. minūtē Dario Simions veiksmīgi apstrādāja atlēkušo ripu vārtu priekšā un jau izvirzīja vadībā šveiciešus.

Trešā mača nogriežņa 13. minūtē pieredzes bagātais Šveices uzbrucējs Andress Ambīls ar otro piegājienu dubultoja pārsvaru, bet 17. minūtē Maikls Karkone pielika nūju Breda Hanta metienam un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Šveices valstsvienība gan noturēja pārsvaru un izcīnīja piekto uzvaru piecās spēlēs.

Leonardo Dženoni atvairīja 27 no 29 Kanādas izlases metieniem, bet Semjuels Montembo tika galā ar 23 no 26 Šveices valstsvienības raidījumiem.

Nākamā spēle šveiciešiem paredzēta jau rītdien plkst. 20:20 pret Čehijas izlasi, bet Kanādas valstsvienība 22. maijā plkst. 20:20 krustos nūjas ar Norvēģijas hokejistiem.

Jāpiemin, ka Šveices izlase šajā turnīrā aizvadījusi piecas spēles un ielaidusi vien četrus vārtus.

Tāpat, šīs dienas maču apmeklēja vairāki tūkstoši Šveices līdzjutēju. Kopumā šo spēli vēroja 8234 skatītāji.