Čubaram pirmais punkts, Dānijas izlase pārbaudes spēlē atstāj sausā Somiju

Pirmo uzvaru, gatavojoties 2023. gada pasaules hokeja čempionātam, šovakar izcīnīja Dānijas izlase, kas viesos ar 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) apspēlēja Somijas hokejistus. Dānijas pieaugušo valstsvienības rindās pirmo punktu nopelnīja Viktors Čubars, kura tēvs Sergejs savulaik pārstāvēja Latvijas izlasi.

Čubars 15. minūtē asistēja Filipa Šulca vārtu guvumā un palīdzēja Dānijas valstsvienībai izvirzīties vadībā (1:0). Latvijas izcelsmes uzbrucējam šis bija pirmais rezultativitātes punkts Dānijas pieaugušo izlases rindās. Čubars šovakar aizvadīja tikai otro spēli Dānijas pieaugušo valstsvienībā.

Lai gan Somijas izlase dominēja visas spēles garumā, 45. minūtē Kristians Vajse dubultoja dāņu pārsvaru – 2:0. Pamatlaika beigās mājinieki nomainīja vārtsargu Lasi Lehtinenu pret sesto laukuma spēlētāju, taču rezultāts nemainījās.

Dānijas valstsvienības vārtos nevainojamu maču aizvadīja Frederiks Dikovs, kurš atvairīja visus 33 mājinieku izpildītos metienus. Tikmēr Somijas izlases vārtu vīrs Lehtinens tika galā vien ar desmit no 12 (83,33%) dāņu mestajām ripām.

Abas izlases tikās otro dienu pēc kārtas. Somi vakar svinēja panākumu ar 3:1. Čubars vakardienas mačā nepiedalījās.

Autors: Rainers Rogs Avots: Leijonat.fi