Čehi izmoka uzvaru pār Austriju, slovāki vēlreiz zaudē Vācijai

Gatavojoties 2023. gada pasaules hokeja čempionātam, vairākas izlases sestdien aizvadīja pārbaudes spēles. Sesto uzvaru sešos aizvadītajos mačos izcīnīja Čehijas valstsvienība, kas mājās ar 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) pieveica Austrijas hokejistus.

Stīvens Strongs astotajā minūtē izvirzīja austriešus vadībā (1:0), bet pamatlaika vidū Filips Člapīks, realizējot skaitlisko vairākumu, panāca izlīdzinājumu – 1:1. Dāvids Tomašeks vien 52. minūtē pirmoreiz mačā izvirzīja čehus vadībā – 2:1. Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās.

Čehijas valstsvienības vārtus sargāja Šimons Hrubecs, kurš atvairīja desmit no 11 (90,91%) pretinieku metieniem. Savukārt austriešu vārtos Davids Kikerts tika galā ar 43 no 45 (95,55%) čehu mestajām ripām.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē čehi sagrāva austriešus ar 6:0. Čehijas izlase gaidāmajā pasaules čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā kopā ar Latvijas valstsvienību.

Tikmēr cita Latvijas PČ pretiniece Slovākijas izlase, spēlējot mājās, papildlaikā ar 3:4 (1:0, 2:3, 0:0, 0:1) piekāpās Vācijas hokejistiem.

Pāvols Regenda 18. minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, izvirzīja Slovākijas izlasi vadībā (1:0), bet Ričards Panīks otrā perioda 27. sekundē dubultoja mājinieku pārsvaru – 2:0. Lai gan Daniels Fišbuhs pēc nedaudz vairāk nekā divām minūtēm samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2), 28. minūtē Regenda guva savus otros vārtus mačā un atjaunoja slovākiem divu ripu pārsvaru – 3:1.

Otrās trešdaļas pēdējā minūtē vācieši guva divus vārtus un atjaunoja uz tablo līdzsvaru. Fišbuhs 48 sekundes pirms otrā perioda noslēguma guva savus otros vārtus mačā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (2:3), bet otrās trešdaļas pēdējā sekundē Morics Millers panāca 3:3. Papildlaika 72. sekundē tieši Millers, izceļoties vairākumā atnesa viesiem, uzvaru – 4:3.

Vācijas valstsvienības vārtsargs Dastins Štrālmeiers atvairīja 25 no 28 (89,29%) sāncenšu metieniem. Tikmēr Slovākijas izlases vārtos vietu dalīja Matejs Tomeks un Šimons Latkočijs. Tomeks neitralizēja 17 no 20 (85%) pretinieku raidījumiem, bet Latkočijs tika galā ar septiņiem no astoņiem (87,5%) viesu metieniem.

Vācijas izlase uzvarēja arī abu komandu pirmajā duelī ar 3:4.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hokej.cz