Čubaram pirmie vārti Dānijas izlasē, Latvijas PČ pretiniece Čehija sagrauj Austriju (VIDEO)

Gatavojoties 2023. gada pasaules hokeja čempionātam, ceturtdien vairākas izlases aizvadīja pārbaudes spēles. Ar pirmajiem vārtiem Dānijas pieaugušo izlasē atzīmējās Latvijas valstsvienības bijušā uzbrucēja Sergeja Čubara dēls Viktors, kurš palīdzēja dāņiem mājās ar 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) pieveikt norvēģus.

Matiass Treteness 16. minūtē izvirzīja Norvēģijas valstsvienību vadībā (1:0), bet pamatlaika vidū Niklass Andersens panāca 1:1. Pēc nepilnām četrām minūtēm Kristofers Karlsens, realizējot skaitlisko vairākumu, atguva viesiem vadību – 2:1.

Norvēģu prieki gan nebija ilgi. Pēc 85 sekundēm Viktors Čubars, pretinieku vārtu priekšā meistarīgi mainot ripas lidojuma virzienu pēc komandas biedra izdarītā metiena, atzīmējās ar saviem pirmajiem vārtiem Dānijas pieaugušo valstsvienībā un atjaunoja līdzsvaru (2:2).

Pēc Čubara gūtajiem vārtiem rezultāts ilgu laiku saglabājās nemainīgs. Septiņas minūtes un desmit sekundes līdz pamatlaika beigām Kristofers Frederiksens pirmoreiz mačā izvirzīja dāņus vadībā – 3:2. Atlikušajā laikā mājinieki nosargāja savu cietoksni neieņemtu un svinēja uzvaru.

29. aprīlī (pulksten 17:00) abas izlases tiksies atkārtoti. Atgādināsim, ka 4. maijā (pulksten 20:00) Dānijas valstsvienība aizvadīs pārbaudes maču pret Latvijas hokejistiem.

Pārliecinošu panākumu šovakar izcīnīja Čehijas izlase, kas izbraukumā ar 6:0 (3:0, 3:0, 0:0) sagrāva Austrijas valstsvienību.

Čehi pamatus uzvarai ielika jau pirmajās 18 minūtēs, kurās, izceļoties Janam Koštalekam, Martinam Kautam un Vladimiram Sobotkam, panāca pārliecinošo 3:0. Nākamajā trešdaļā vēl trīs ripas ielidoja austriešu vārtos – ar diviem vārtu guvumiem atzīmējās Mihaels Spačeks, bet vienreiz precīzs bija Čehijas izlases kapteinis Romāns Červenka – 6:0.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli bija Spačeks. Tāpat trīs punktus sakrāja arī Červenka, kura kontā vārti un divas rezultatīvas piespēles. Tikmēr ar 1+1 atzīmējās Sobotka.

Čehijas izlases vārtos nepārspēts palika Mareks Langhamers, kurš atvairīja visus 19 pretinieku izpildītos metienus. Austrijas valstsvienības vārtu vīrs Bernhards Štarkbaums tika galā ar 26 no 32 (81,25%) čehu mestajām ripām.

Abas izlases krustos nūjas vēlreiz 29. aprīlī (pulksten 17:00).

Savukārt citā kaimiņvalstu duelī Somija viesos ar 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) apspēlēja Zviedriju.

Deniss Rasmusens pirmā perioda izskaņā izvirzīja zviedrus vadībā (1:0), bet Markuss Granlunds 27. minūtē panāca izlīdzinājumu (1:1). Savukārt Ahti Oksanena precīzais metiens 39. minūtē ļāva somiem pārņemt vadību. Turpinājumā rezultāts nemainījās.

Somijas izlases vārtus sargāja Jussi Olkinuora, kurš atvairīja 22 no 23 (95,65%) pretinieku metieniem. Tikmēr Zviedrijas valstsvienības vārtos Markuss Hogbergs tika galā ar 20 no 22 (90,91%) somu mestajām ripām.

Arī šīs abas izlases tiksies vēlreiz 29. aprīlī (16:00).

Autors: Rainers Rogs Avots: Metalligaen.dk