Čehi apspēlē zviedrus, Šveice pieveic Somiju (VIDEO)

Gatavojoties 2023. gada pasaules hokeja čempionātam, šovakar uzvaras Eirotūres posma “Czech Hockey Games” ietvaros izcīnīja Latvijas izlases gaidāmā turnīra pretinieces Šveice un Čehija.

Dienas pirmajā spēlē Šveices valstsvienība ar 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) pieveica Somijas hokejistus.

Marko Miranda piektajā minūtē izvirzīja šveiciešus vadībā (1:0), bet Olī Māta pirmās trešdaļas beigās panāca izlīdzinājumu – 1:1. Kalvins Tīrkaufs 25. minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, atguva Šveices izlasei minimālu pārsvaru (2:1). Mača turpinājumā rezultāts vairs nemainījās.

Šveices valstsvienības vārtos Leonardo Dženoni atvairīja 13 no 14 (92,86%) somu izdarītajiem metieniem, bet pretējā laukuma galā Jussi Olkinuora tika galā ar 21 no 23 (91,30%) šveiciešu metieniem.

Savukārt otrā dienas mačā mājiniece Čehija aizraujošā cīņā ar 4:3 (0:1, 3:0, 1:2) apspēlēja Eirotūres uzvarētāju Zviedriju.

Oskars Lindbergs sestajā minūtē, izceļoties skaitliskajā mazākumā, izvirzīja zviedrus vadībā (1:0), bet otrajā periodā mājinieki laika posmā no 34. līdz 40. minūtei guva trīs vārtus, izceļoties Danielam Voženīlekam, Mihaelam Špačekam un Jirži Černoham, un panāca 3:1.

Ondržejs Berāneks 46. minūtē vēl vairāk nostiprināja čehu pārsvaru (4:1), taču viesi nepadevās. Aleksandrs Nīlanders trešā perioda vidū, realizējot skaitlisko vairākumu, panāca 2:4, bet 58. minūtē Lūkass Reimonds samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 3:4. Mājinieki gan nosargāja uzvaru.

Čehijas valstsvienības rindās pa trīs punktiem sakrāja Voženīleks un Berāneks (abiem pa 1+2). Tikmēr Černohs atzīmējās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli. Zviedrijas izlases sastāvā rezultatīvākais ar 1+1 bija Reimonds. Tāpat divi punkti arī Rasmusa Sandīna rēķinā (0+2).

Uzvarētāju vārtus sargāja Šimons Hrubecs, kurš atvairīja 25 no 28 (89,29%) viesu metieniem. Savukārt Zviedrijas valstsvienības vārtsargs Markuss Hogbergs neitralizēja 22 no 26 (84,62%) mājinieku metieniem.

Atgādināsim, ka turnīra pirmajā dienā čehi papildlaikā ar 2:3 piekāpās Somijai, bet zviedri ar 3:0 apspēlēja Šveici.

Rītdien tiks aizvadītas pēdējās spēles turnīrā. Zviedrijas izlase pulksten 13:00 krustos nūjas ar Somijas valstsvienību, bet mājinieki čehi pulksten 17:00 tiksies ar Šveices izlasi.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hokej.cz