Somija mājās izcīna PČ zeltu

Noslēdzies 2022. gada pasaules čempionāts hokejā. Par zelta medaļas ieguvējiem kļuva Somijas izlase, kas finālspēlē uzvarēja Kanādas valstsvienību ar 4:3 (0:0, 0:1, 3:2, 1:0) papildlaikā. Jau ziņojām, ka bronzu izcīnīja Čehija.

Iepriekšējos divos PČ finālā arī tikās šīs izlases, pagājšgad Rīgā uzvarot Kanādai, bet 2019. gadā Bratislavā Somijai.

Somija par pasaules čempioni kļuva ceturto reizi, iepriekš zelta godalgas izcīnot 1995., 2011. un 2019.gadā. Tikmēr Kanāda sudrabu izcīnīja septīto reizi.

Mača rezultāts tika atklāts vien 24. minūtē, kad kanādietis Dilans Kozens vairākumā pēc Metjū Barzala piespēles, ieraidīja ripu Jussi Olkinuoras vārtos. Trešā perioda 5. minūtē Mikaels Granlunds, spēlējot “5 pret 3”,  ar spēcīgu metienu pārspēja Krisu Drīgeru, kuram savainojuma dēļ nācās laukumu pamest, viņu nomainot Metam Tomkinsam, kurš piedzīvoja debiju PČ.  Jau minūti vēlāk Granlunds guva savus otros vārtus, izvirzot somus vadībā.

Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām, Joels Armia pēc uzvarēta iemetiena ar spēcīgu metienu panāca 3:1. Taču trīs minūtes vēlāk, kad Kanāda nomainīja Tomkinsu pret sesto laukuma spēlētāju, Zeks Vaitklauds un Makss Komtuā panāca izlīdzinājumu un uzvarētāja noskaidrošanai tika nozīmēts 20 minūšu papildlaika formātā “3 pret 3”. Kanādas aizsargs Tomass Šabo tika noraidīts uz divām minūtēm par turēšanu ar nūju, un Sakari Maninens guva “zelta” vārtus, pārspējot Tomkinsu overtaima 7. minūtē.

Par spēles labāko spēlētāju Somijas rindās tika atzīts divu vārtu autors Granlunds, bet Kanādai Barzals, kurš asistēja visos trīs vārtu guvumos.