Šogad atkārtosies Rīgas PČ fināls

Šodien otrajā 2022. gada pasaules hokeja čempionāta pusfināla mačā Kanāda ar 6:1 (1:1, 3:0, 2:0) sagrāva Čehijas izlasi un iekļuva finālā.

Finālā Kanāda spēkosies ar Somiju, kas šodien ar 4:3 pārspēja ASV. Zīmīgi, ka šis ir trešais PČ pēc kārtas, kad finālspēlē tiksies Kanāda pret Somiju. Pagājšgad Rīgā uzvarēja Kanāda, taču 2019. gadā Bratislavā panākumu svinēja somi.

Pirmajā trešdaļā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem. No sākuma Dāvids Krejči vairākumā iegāja Kanādas zonā un ar spēcīgu metienu pārspēja Krisu Drīgeru. 12 minūtes vēlāk Dilans Kozens no vārtu priekšas ar atkārtotu metienu ieraidīja ripu Karela Vejmelkas vārtos.

Kanāda otrajā periodā guva trīs vārtus, pa reizei izceļoties Ādamam Laurijam, Kentam Džonsonam un Metjū Barzalam. Noslēdzošajā trešdaļā Elvja Merzļikina komandas biedrs Kouls Silindžers panāca 5:1, bet pēc tam Kozens guva savus otros vārtus spēlē.