Noskaidrota pirmā izlase, kura spēlēs PČ finālā

Šodien pirmajā 2022. gada pasaules hokeja čempionāta pusfināla mačā mājiniece Somijas izlase ar rezultātu 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) apspēlēja ASV valstsvienību un iekļuva finālā.

Jau pašā pirmā perioda sākumā mača rezultātu ASV izlases labā atklāja pieredzējušais aizsargs Neits Šmits. ASV izlase perioda gaitā rādīja labāku sniegumu, taču 17. minūtē Somijas izlases aizsardzības līderis Miro Heiskanens panāca izlīdzinājumu.

Otrās trešdaļas piektajā minūtē Sakari Manninens vairākumā jau vadībā izvirzīja Somijas hokejistus, taču jaunais ASV uzbrucējs Šons Ferels septītajā minūtē panāca līdzsvaru uz rezultāta tablo. Somijas izlase desmitajā perioda minūtē tomēr atjaunoja pārsvaru, trešos vārtus gūstot aizsargam Sami Vatanenam.

Trešajā mača nogrieznī ASV izlase radīja vairākus bīstamus momentus pie Somijas vārtiem, taču Joels Armia sestajā minūtē dubultoja somu pārsvaru. Ādams Godets 18. minūtē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam un padarīja pēdējos mača momentus pavisam aizraujošus, taču vēlreiz izlīdzināt rezultātu ASV hokejistiem nebija pa spēkam.

Jussi Olkinuora atvairīja 25 no 28 ASV izlases metieniem, bet Džeremijs Sveimans tika galā ar 22 no 26 Somijas valstsvienības raidījumiem.

Somijas hokejisti finālspēlē tiksies ar Čehijas un Kanādas izlašu dueļa uzvarētāju. Otrā pusfināla mača sākums šodien plkst. 18:20., bet fināls paredzēts rīt plkst. 20:20. Somija līdz šim pasaules čempionātu rīkojusi deviņas reizes un vēl ne reizi nav uzvarējusi turnīrā savu skatītāju priekšā.