PČ: Dienas spēlē Latvijas pāridarītāju duelis

Somijas pilsētās Helsinkos un Tamperē notiekošajā pasaules čempionātā hokejā gan A, gan B grupās šodien paredzēti mači par “izdzīvošanu” jeb palikšanu stiprāko elitē arī nākamajā gadā, par kuriem jau rakstījām.

Tāpat Latvijas grupā  dienas spēlē pulksten. 16:20 paredzēta grandu cīņa, kurā tiksies ASV un Čehija, bet A grupā Kanāda mača ar Dāniju turpinās cīņu par vismaz otro vietu grupā.

Latvijai kopīgs ar šīm abām komandām ir fakts, ka tā praktiski zaudēja spēli jau pirmajā periodā. Turnīra ievadā ar ASV pēc 20 minūtēm esot iedzinējos ar 0:3 (beigās 1:4), bet ar Čehiju, kas tobrīd bija tiešo konkurentu duelis par vietu ceturtdaļfinālā, aina bija vēl bēdīgāka – 0:5 (beigās 1:5).

Mūsējiem šobrīd pastāv tikai teorētiskas iespējas kvalificēties turnīra labāko astotniekam. Gan čehiem, gan amerikāņiem ir 10 punkti un atlikušas divas spēles. Ja mačs noslēdzas pēc 60 minūtēm, tās izgaisīs pavisam oficiāli. Ja kāda no komandām uzvarēs pamatlaikā, Latvijai rīt jāuzveic pamatlaikā Zviedrija, bet šodienas zaudētājiem atkal jāzaudē mačs, neiegūstot punktus.

Tikmēr A grupā vakara spēlē pulksten. 20:20 Kanāda tiksies ar Dāniju. Kanādieši iepriekšējā spēlē piekāpās Šveicei, kas ir vienīgā komandas, kas turnīru turpina perfekti – sešas uzvaras pamatlaikā. Kanāda šī ir svarīga spēle cīņā par otro vietu grupā, bet Dānijai arī zaudējuma rezultātā viss vēl priekšā.

Proti, jātiekas ar Slovākija turnīra noslēdzošajā spēlē. Uzvarētājs iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pilnu situāciju turnīra tabulā abās grupās var aplūkot šeit.

Autors: Roberts Ūdris Avots: Hokeja ziņas