PČ: Abās grupās spēles par palikšanu elitē

Somijas pilsētās Helsinkos un Tamperē notiekošajā pasaules čempionātā hokejā gan A, gan B grupās šodien paredzēti mači par “izdzīvošanu” jeb palikšanu stiprāko elitē arī nākamajā gadā.

Tā A grupas ietvaros dienas spēlē pulksten 16:20 spēkosies Kazahstāna ar Itāliju. Abas vienības aizvadījušas sešas no septiņām spēlēm. Kazahi pēc graujošā zaudējuma turnīra ievadā ar 1:9 pret Dāniju turpinājumā spējuši demonstrēt atzīstamu sniegumu. Proti, atlikušos četrus no pieciem mačiem zaudējot tikai ar viena vārtu starpību, bet Kanādai ar trīs (3:6).

Tas gan nav ļāvis nevienā spēlē tikt pie punktiem, jo visas zaudētas pamatlaikā. Tikmēr Itālijai ir viens punkts pret Franciju (1:2 papildlaikā). Spēles likme ir augsta – zaudētāji nākamajā sezonā atvadīsies no elites divīzijas. Tajā paliks komanda, kas uzvarēs jebkādā formātā – pamatlaikā, papildlaikā vai “bullīšos”.

Tikmēr B grupā, kur spēlē Latvija, vakara spēlē pulksten 20:20 tiksies Austrija ar Lielbritāniju. Austrieši turnīra gaitā spēja sagādāt divus pārsteigumus. Vispirms tikai papildlaikā atzīstot ASV pārākumu ar 2:3, vēlāk pēc spēles metienu sērijā 2:1 uzveicot čehus. Arī pret Latviju Austrija spēja divas reizes atspēlēties, bet beigās piedzīvoja zaudējumu “bullīšos”.

Savukārt britiem, kuri pārsteidzoši spējuši noturēties elitē pēdējos divos PČ, lai saglabātu vietu, obligāti jāizcīna uzvara pamatlaikā, jo Austrijai šobrīd ir četri punkti, bet britiem viens.

Pilnu situāciju turnīra tabulā abās grupās var aplūkot šeit.

Autors: Roberts Ūdris Avots: Hokeja ziņas

Komentāri (0)