Tardifs: Ja Krievija grib piedalīties IIHF sacensībās, vajag ievērot mūsu noteikumus

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Liks Tardifs izteicās par Krievijas hokeja izlases atgriešanos starptautiskajos hokeja turnīros.

Vakardien ziņojām, ka IIHF sākotnējā 2026. gada Olimpisko spēļu hokeja turnīra sastāvā iekļāva arī Krieviju un Baltkrieviju.

Atgādinām, ka šosezon Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Maskavas “CSKA” sastāvā iekļāva Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Filadelfijas “Flyers” vārtsargu Ivanu Fedotovu par spīti līgumam. Rezultātā izveidojās starptautisks skandāls, kuru šobrīd izskata IIHF. Augustā IIHF diskvalificēja Fedotovu līdz 2024. gadam.

“IIHF mājaslapā parādījusies informācija ne par ko neliecina. Lēmums [par Krievijas un Baltkrievijas dalību] vēl nav pieņemts. Piebildīšu, ka lēmumu, kuru disciplinārā komiteja pieņems par Fedotovu, var krasi izmainīt situāciju

Fedotova lieta ir liels izaicinājums IIHF vadībai un noteikumiem. Mēs izaicinājumu pieņemam tādu, kāds viņš ir. Es dzirdēju, ka lēmums nebūs saistīts ar politiku.

Ja Krievija vēlās piedalīties IIHF turnīros, ir jāievēro mūsu noteikumi. Ja viņi to nedara, var spēlēt savu spēli kaut kur citur,” saka Tardifs.

Lēmums par šo valstu dalību 2026. gada Olimpiskajās spēlēs tiks pieņemts ne vēlāk kā 2024. gada martā.

Oktobra sākumā Starptautiskā Olimpiskā komiteja izteicās, ka nav aizliegusi Krievijas sportistiem piedalīties olimpiskajās spēlēs.

Pēc Krievijas agresijas sākšanas Ukrainā, IIHF 2022. gada februārī aizliedza Krievijas un Baltkrievijas valstsvienībām piedalīties visos starptautiskajos hokeja turnīros. Šī gada martā IIHF izteicās, ka izlases turnīros neatgriezīsies arī 2024. gadā.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: IIHF

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)