Kanāda sagrauj Ķīnu, Vācija piekāpjas ASV

Pekinas olimpiskajās spēlēs tika aizvadīti pēdējie grupu turnīra mači.

Kanāda neatstāja nekādas iespējas Ķīnai, izcīnot uzvaru ar 5:0 (3:0, 1:0, 1:0).

Līdz pirmā perioda 10. minūtei Kanāda guva trīs vārtus, izceļoties Ērikam O’Delam, Benam Strītam un Aleksam Tambelīnī. Otrā perioda beigās Elvja Merzļikina pārstāvētās Kolumbusas “Blue Jackets” prospekts Kents Džonsons panāca 4:0, taču noslēdzošajā trešdaļā Korbens Naits pielika punktu – 5:0.

Ķīnas vārtus sargāja Periss O’Braiens, atvairot 39 no 44 metienus. Savukārt, Kanādas vārtsargs Mets Tomkins neitralizēja visus 26 ķīniešu metienus.

Citā A grupas mačā ASV ar 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) pārspēja Vācijas izlasi.

Pirmā perioda sākumā Patriks Hēgers realizēja vairākumu un atklāja spēles rezultātu. Divas minūtes vēlāk Stīvens Kempfers vairākumā panāca izlīdzinājumu. Otrās trešdaļas 5. minūtē 19 gadus vecais Metjū Nāizs izvirzīja amerikāņus vadībā, gūstot pirmos vārtus turnīrā. Trešajā periodā Natans Smits panāca 3:1, taču mača izskaņā Toms Kūnhakls vienus vārtus atguva.

Pēc trīs spēlēm A grupā 1. vietu ieņēma ASV ar 9 punktiem, 2. vietu Kanāda ar sešiem, 3. vietā palika Vācija ar trīs punktiem un 4. vietā Ķīna, kas punktus nespēja gūt. ASV izlase garantēja vietu ceturtdaļfināla kārtā, pārējās komandas cīnīsies kvalifikācijas raundā.