Čehijas izlase pirmo reizi OS vēsturē neiekļuva ceturtdaļfinālā

Čehijas hokeja izlase piekāpās Šveicei Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas kārtā ar rezultātu 2:4 (1:2, 0:1, 1:1).

Šveice izcīna ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu, kur tiksies ar Somiju.

Šī ir pirmā reize olimpisko spēļu vēsturē, kad Čehijas izlase nespēja sasniegt ceturtdaļfinālu. Play-off tiek aizvadīts kopš 1992. gada.

Spēles rezultātu 11. minūtē atklāja Čehijas aizsargs Lukašs Kloks. Piecas minūtes vēlāk 37 gadus vecais Anders Ambīls izlīdzināja rezultātu, gūstot savus pirmos vārtus olimpiskajās spēlēs. Šis ir viņa piektais OS turnīrs. 13 sekundes vēlāk Kilians Motē izvirzīja šveiciešus vadībā. Otrā perioda vidū Deniss Malgins panāca 3:1. Noslēdzošajā trešdaļā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, no sākuma Šveices lab;a izcēlās Rafaels Diazs, bet pēc tam pieredzējušais Romāns Červenka vienus vārtus atguva.

Čehijas vārtsargs Šimons Hrubecs atvairīja 14 no 18 metieniem. Savukārt, Leonardo Dženoni notvēra 31 no 33 raidījumiem.