Teodora Bļugera “Golden Knights” iznīcina “Panthers” un izcīna Stenlija kausu (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālsērijas piektajā mačā Teodora Bļugera pārstāvētā Vegasas “Golden Knights” komanda ar rezultātu 9:3 (2:0, 4:1, 3:1) mājās sagrāva Floridas “Panthers” vienību un izcīnīja Stenlija kausu.

Bļugers šajā spēlē netika pieteikts, taču pēcspēles ceremonijā cēla virs galvas prestižāko hokeja trofeju, kļūstot par vien otro latvieti, kurš izcīnījis Stenlija kausu (iepriekš tas izdevās tikai Sandim Ozoliņam 1996. gadā).

Pirmā perioda 12. minūtē “Golden Knights” kapteinis Marks Stouns mazākumā atklāja mača rezultātu, bet 14. minūtē Džeks Aikels dubultoja pārsvaru.

Otrās trešdaļas trešajā minūtē Ārons Ekblads samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet “Golden Knights” atbildēja ar četrām ripām – 11. minūtē Aleks Martinezs atjaunoja divu vārtu pārsvaru, 13. minūtē Railijs Smits guva ceturtos “Golden Knights” vārtus, 18. minūtē Marks Stouns izcēlās ar saviem otrajiem vārtiem mačā, bet vien divas sekundes pirms perioda noslēguma Maikls Amadio panāca rezultātu 6:1.

Trešā mača nogriežņa devītajā minūtē Ivans Barbašovs izcēlās ar septīto Vegasas kluba precīzo metienu. 25 sekundes vēlāk Sems Reinhārts vienus vārtus atguva, bet 12. minūtē viesiem pat pavīdēja neliels cerību stariņš, jo Sems Benets guva trešos “Panthers” vārtus.

Marks Stouns 15. minūtē gan ieraidīja ripu tukšos Floridas komandas vārtos un izcēlās ar Hat-trick, bet punktu spēlei, sērijai un sezonai pielika Nikola Ruā, kurš 19. minūtē devīto reizi sagrāva “Panthers” cietoksni.

Eidins Hils atvairīja 32 no 35 “Panthers” metieniem, bet Sergejs Bobrovskis tika galā ar 23 no 31 “Golden Knights” raidījuma.

Šajā regulārajā sezonā Bļugers 63 spēlēs guva četrus vārtus un atdeva 12 rezultatīvas piespēles, bet sešās Play-off cīņās hokejistam viens precīzs metiens un viena piespēle. Stenlija kausa finālā gan hokejists uz ledus nekāpa, kas nozīmē, ka viņa vārds visdrīzāk uz Stenlija kausa netiks iegravēts.

“Golden Knights” izcīnījuši uzvaru Stenlija kausa finālsērijā ar rezultātu 4-1. Šis ir pirmais Stenlija kauss komandas sešu gadu pastāvēšanas vēsturē. Par izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Džonatans Maršeso. Jāpiemin, ka “Golden Knights” deviņi gūtie vārti ir labākais rezultāts spēlē par Stenlija kausu kopš 1917. gada.