“Oilers” uzbrucējs atjauno NHL rekordu 21. gadsimtā (VIDEO)

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Edmontonas “Oilers” uzbrucējs Zeks Haimans atjaunojis 21. gadsimta rekordu.

Jau ziņojām, ka Stenlija kausa finālsērijas sestajā spēlē Edmontonas “Oilers” komanda mājās ar rezultātu 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) apspēlēja Floridas “Panthers” vienību, sērijā panākot 3-3.

Otrās trešdaļas 19. minūtē Zeks Haimans izrāvās vienatnē pret Sergeju Bobrovski un panāca 3:0 “Oilers” labā.

Tie kļuva par Haimana 16. vārtiem Play-off, kas ļāva apsteigt 21. gadsimta rekordistus Sidniju Krosbiju (15 vārti 24 spēlēs 2009. gadā) un Aleksandru Ovečkinu (15 vārti 24 spēlēs 2018. gadā).

NHL rekordu sadala Redžijs Ličs, kurš 1976. gadā Filadelfijas “Flyers” rindās 16 spēlēs guva 19 vārtus, un Jari Kurri – 1985. gadā 19 vārti 18 mačos Edmontonas “Oilers” sastāvā.

32 gadus vecais Haimans šajā Play-off 24 spēlēs sakrājis 22 (16+6) punktus – dalīti ceturtais labākais rādītājs.

Izšķirošā, septītā spēle Stenlija kausa finālā norisināsies 25. jūnijā Floridā plkst. 3:00 pēc Latvijas laika. Stenlija kausa finālsērijā pēdējo reizi septītā spēle tika aizvadīta 2019. gadā.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: NHL