“Oilers” pārraksta vēsturi un panāk “neiespējamo” septīto spēli Stenlija kausa finālā (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālsērijas sestajā spēlē Edmontonas “Oilers” komanda mājās ar rezultātu 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) apspēlēja Floridas “Panthers” vienību.

Latvijas izlases aizsargs Uvis Balinskis šajā mačā netika iekļauts “Panthers” sastāvā. Balinskis šajās izslēgšanas spēlēs vēl nav devies laukumā.

Pirmā perioda astotajā minūtē pēc teicamas Leona Draizaitla piespēles mača rezultātu atklāja “Oilers” uzbrucējs Vorens Fougls.

Otrās trešdaļas 46. sekundē Ādams Henrīks izgājienā divatā pret vienu aizsargu panāca 2:0 “Oilers” labā, bet vien 18 sekundes vēlāk šķietami vārtus guva “Panthers” – tie gan netika ieskaitīti aizmugures dēļ.

19. minūtē Zeks Haimans izrāvās vienatnē pret Sergeju Bobrovski un panāca 3:0 “Oilers” labā.

Trešā mača nogriežņa otrajā minūtē “Panthers” kapteinis Aleksandrs Barkovs lieliski apspēlēja divus mājinieku spēlētājus un samazināja rezultāta starpību līdz divām ripām.

Spēles noslēgumā “Oilers” divas reizes ieraidīja ripu tukšos vārtos – Raiens Maklauds 17. minūtē un Dārnels Nērss vien 12 sekundes vēlāk. Ar to pietika Edmontonas kluba uzvarai.

Stjūarts Skiners atvairīja 20 no 21 “Panthers” metiena, bet Sergejs Bobrovskis tika galā ar 16 no 19 “Oilers” raidījumiem.

Rezultāts Stenlija kausa finālā šobrīd ir neizšķirts 3-3. Floridas klubs pēc trešās cīņas bija vadībā ar 3-0.

Vienīgo reizi no 0-3 finālsērijā atspēlēties spēja 1942. gada Toronto “Maple Leafs” komanda, kas izcīnīja uzvaru arī septītajā cīņā pret Detroitas “Red Wings”.

Kopumā NHL izslēgšanas spēlēs no 0-3 atspēlēties un uzvarēt spējušas vien četras komandas – 1942. gada “Maple Leafs”, 1975. gada Ņujorkas “Islanders”, 2010. gada Filadelfijas “Flyers” un 2014. gada Losandželosas “Kings”.

Floridas “Panthers” šis ir otrais Stenlija kausa fināls pēc kārtas un trešais kluba pastāvēšanas vēsturē. Stenlija kausu komandai vēl nav izdevies izcīnīt.

Pagājušogad “Panthers” ar 1-4 finālā piekāpās Teodora Bļugera Vegasas “Goldden Knights”.

Tikmēr “Oilers” šis ir pirmais Stenlija kausa fināls kopš 2006. gada, kad ar 3-4 tika piedzīvots zaudējums Karolīnas “Hurricanes”. Kopumā klubs izcīnījis piecus Stenlija kausus, astoņas reizes iekļūstot finālā.

Izšķirošā, septītā spēle Stenlija kausa finālā norisināsies 25. jūnijā Floridā plkst. 3:00 pēc Latvijas laika. Stenlija kausa finālsērijā pēdējo reizi septītā spēle tika aizvadīta 2019. gadā.