Girgensonam pirmā divu punktu spēle sezonā, “Sabres” pārliecinoši pieveic “Kraken” (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārās sezonas spēlē Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda mājās ar rezultātu 6:2 (3:2, 2:0, 1:0) apspēlēja Sietlas “Kraken” vienību.

Girgensons šajā mačā spēlēja pirmajā maiņā ar Teidžu Tompsonu un Aleksu Taku, un uz ledus pavadīja 12 minūtes un 54 sekundes.

Uzbrucējs atdeva divas rezultatīvas piespēles, vienreiz meta pa pretinieku vārtiem, izpildīja četrus spēka paņēmienus, uzvarēja 50% iemetienu, nopelnīja divas soda minūtes, kā arī atstāja laukumu ar pozitīvu lietderības koeficientu “+2”.

Pirmā perioda 24. sekundē “Kraken” uzbrucējs Džordans Eberle atklāja mača rezultātu, bet vien 25 sekundes vēlāk pēc Zemgus Girgensona piespēles Teidžs Tompsons izlīdzināja rezultātu.

Džefs Skiners ceturtajā minūtē jau izvirzīja vadībā Bufalo komandu, bet sestajā minūtē Alekss Taks dubultoja pārsvaru. Šajā vārtu guvumā Girgensons nopelnīja savu otro piespēli mačā, bet “Sabres” piespieda “Kraken” vārtsarga Džoija Dakorda nomaiņu.

Šī bija Girgensona pirmā divu punktu spēle šajā sezonā. Hokejists arī pirmo reizi kopš 2022. gada 19. decembra izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm vienā spēlē. Šī bija septītā Girgensona spēle ar divām piespēlēm viņa NHL karjerā.

15. minūtē Metjū Benīrss vairākumā gan vienus vārtus atguva.

Otrās trešdaļas 11. minūtē Ouens Pauers atjaunoja “Sabres” divu vārtu priekšrocību, taču pēc 42 sekundēm Džefs Skiners panāca 5:2.

Trešā mača nogriežņa 19. minūtē Džefs Skiners tika pie sestajiem Bufalo komandas vārtiem un noformēja Hat-trick. Šo pārsvaru “Sabres” arī noturēja līdz spēles beigām.

Uko-Peka Lūkonens atvairīja 32 no 34 “Kraken” metieniem, bet Džoijs Dakords pirms nomaiņas tika galā ar vienu no četriem “Sabres” raidījumiem. FIlips Grūbauers apstādināja 23 no 26 atlikušajiem metieniem.

Girgensons šosezon 51 spēlē ticis pie septiņiem vārtu guvumiem un piecām rezultatīvām piespēlēm.

“Sabres” 69 mačos izcīnījuši 71 punktu un atrodas 11. vietā Austrumu konferencē, bet “Kraken” ar 68 punktiem 67 cīņās ierindojas 12. pozīcijā Rietumu konferencē.

Nākamā spēle Girgensona klubam paredzēta 20. martā viesos plkst. 4:00 pēc Latvijas laika pret Teodora Bļugera un Artūra Šilova Vankūveras “Canucks” vienību.